Україна довела, що заслуговує на статус кандидата в ЄС - фон дер Ляєн

Україна довела, що заслуговує на статус кандидата в ЄС - фон дер Ляєн

Укрінформ
Україна та її народ пройшли крізь вогонь та воду на шляху до Євросоюзу та довели, що  заслуговують на отримання європейської перспективи та статусу кандидата на членство в ЄС.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у виступу президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн під час пленарного засідання Європарламенту у середу, повний текст якого оприлюднений на сайті ЄК.

«Як і з перших днів Майдану, Україна хоробро чинить спротив російській агресії. Вона пройшла через репресії та повстання. Вона пройшла через анексію територій та зараз отримала війну. Це єдина країна, де в людей стріляли за те, що вони огортали себе європейським прапором. Україна пройшла через вогонь та воду з однієї простої причини: власного бажання приєднатися до Європейського Союзу», - наголосила президент Єврокомісії.

За її словами, Єврокомісія відповіла на таке бажання і визнала європейські прагнення України та прогрес, який був досягнутий у розвитку української демократії з 2014 року.

«Наша думка виходить з уважної та ретельної оцінки реальності. І ці докази говорять нам, що Україна заслуговує на європейську перспективу, а також на статус кандидата, розуміючи, що країна здійснить цілий ряд важливих реформ», - підкреслила фон дер Ляєн.

Читайте також: Президентка Єврокомісії впевнена, що Україна отримає на саміті статус кандидата в ЄС

Вона зауважила, що Україна ще до війни довела, що стоїть на «вірній траєкторії». За кілька минулих років Україна просунулася вперед більше, ніж за кілька попередніх десятиліть. Завдяки Угоді про асоціацію з ЄС від 2016 року, Україна вже змогла імплементувати близько 70% правил, норм та стандартів ЄС. Вона вже зараз долучена до важливих програм Євросоюзу, включаючи освітні та дослідницькі програми Horizon Europe та Erasmus.

Україна довела, що має міцну парламентську демократію, що вона має ефективні органи державного управління, які нині кожного дня проходять іспит війною. В Україні відбуваються вільні та справедливі вибори, розвивається живе громадянське суспільство, яке здатне визначати відповідальність влади за справи в країні. Українці активно розвивають малий та середній бізнес, досягають прогресу у цифрових технологіях, просувають інноваційні ідеї.

«Весь цей прогрес був досягнутий, тому що люди несуть Європу у своїх серцях та розумі. Але ми також знаємо, що важлива робота ще попереду. Стосовно боротьби проти корупції Україна вже здійснила важливі кроки у вірному напрямку, заснувала необхідні антикорупційні органи. Але зараз ці інституції мають ожити. Їм потрібні зуби і правильні люди на керівних постах», - зауважила фон дер Ляєн.

Читайте також: Статус кандидата: Україна зможе виконати 7 вимог ЄС та провести реформи

Вона нагадала, що Україна стала єдиною країною Східного партнерства, яка прийняла жорсткий закон проти впливу олігархів на економіку, на державні інституції та на політичне життя країни, і готова внести до нього необхідні доповнення. Це підтверджує, що народ України прагне продовжувати рух шляхом модернізації й демократії, - саме тим шляхом, що веде до Європи.

Як повідомлялося, 17 червня, Єврокомісія оприлюднила формальну думку щодо заявок України, Молдови й Грузії на членство в ЄС. Відповідно до висновку, який буде розглянутий Європейською радою під час засідання у Брюсселі 23-24 червня, Україна і Молдова отримали європейську перспективу та рекомендацію щодо отримання статусу країн-кандидатів на членство в ЄС, з певним переліком завдань, які необхідно виконати. Грузія на цьому етапі отримала лише європейську перспективу, яка сама по собі є визнанням чіткого шляху країни до європейської інтеграції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-