Безпека держави: робота поліції в умовах посиленого режиму
17 лютого, 14:00 - брифінг на тему: «Безпека держави: робота поліції в умовах посиленого режиму»
Організатор: Національна поліція України.
Спікер: Олександр Фацевич - заступник Голови Національної поліції України.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com
У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https: //www.youtube.com/user/UkrinformTV
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
При вході в Укрінформ обов’язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.
Підсумкові матеріали:
У Нацполіції кажуть, що зброю зазвичай купують ті, хто вже її має
Зброю переважно купляють ті українці, які вже мають на це дозвіл та мають одну — дві одиниці.
Про це на брифінгу в Укрінформі заявив заступник голови Нацполіції (НПУ) Олександр Фацевич.
“Так, люди купляють. Але частіше зброю купляють ті, які вже мають зброю. Я б не сказав, що громадяни України, які раніше не мали, постійно отримують дозволи на зброю, я б не сказав, що збільшилася кількість людей, які не мали ніколи зброї (та придбали її - ред). Взагалі переважно люди купляють зброю ті, які вже мають дозвіл, мають одну чи дві або більше одиниць. Доозброюються люди”, - сказав Фацевич.
Щоб отримати дозвіл на придбання зброї, нагадав заступник голови Нацполіції, необхідно пройти певну процедуру: написати заяву у поліцію, до якої долучити пакет документів, пройти навчання. Після отримання дозволу та придбання зброї, її необхідно зареєструвати за місцем проживання, аби правоохоронці тримали на контролі.
“Люди купляють або спортивну, або мисливську зброю. І повний пакет документів, і спецперевірку, і навчання людина проходить”, - сказав він, зазначивши, що, наприклад, контроль НПУ за обігом в тому числі мисливської зброї обов'язковий, адже із нею по вулиці просто так не можна ходити.
Він додав, що купівля зброї без перевірки — це вже кримінальна відповідальність. “Ми постійно вилучаємо зброю в рамках інших проваджень, заходів та слідчих дій і так далі. В основному вилучаємо під час перевірок, або на сході країни, в тому числі у схронах. Але зараз сказати, що збільшилася кількість виявленої зброї, то зрозуміло, що збільшилася, у нас зменшилася кількість правопорушень вчинених, там крадіжок, грабунків, а виявлення наркотиків та зброї збільшилася, тому що більше проводиться перевірок”, - сказав Фацевич.
Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони Олексій Резніков, відповідаючи на питання журналістів про те, чи розглядається у рамках всеохоплюючої оборони можливість легалізації зброї заявив, що в Україні необхідно прийняти закон, який би регулював обіг зброї. За його словами, зброя повинна бути легалізована і люди повинні мати право на її зберігання.
Деякі ЗМІ нещодавно писали про те, що тлі зростання російської агресії українці активно купують зброю.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк