Актуальні інформаційні загрози

23 лютого, 13:30 - брифінг керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки на тему: "Актуальні інформаційні загрози"

Спікер: Ігор Соловей - керівник  Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Довідково. Міністерство культури та інформаційної політики, інформаційне агентство "Укрінформ" і Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки запустили роботу оперативного пресцентру в рамках платформи #UAРазом для українських та іноземних ЗМІ. 

Представники державних органів, відповідальних за безпеку - Міноборони, МВС, МЗС і інших відомств, щодня інформуватимуть про ситуацію в районі ООС та навколо України загалом.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Відповідно до Постанови МОЗ №-18 від 19 жовтня 2021 року присутність на заході лише за наявності в усіх його учасників Covid-cертифікату або негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) та обов`язкової наявності засобів індивідуального захисту (захисних масок, респіраторів) за дотримання соціальної дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Російська пропаганда працює над підготовку розширення меж псевдореспублік - аналітик

У подальшому зусилля російської пропаганди будуть спрямовані на те, щоб обґрунтувати необхідність розширення меж так званих Л/ДНР.

Таке на брифінгу в Укрінформі припустив керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.

За спостереженнями аналітика, противник накачує інформаційне поле приводами для наступу на українські позиції, серед яких превалює розширення меж псевдореспублік.

“Окрім сфабрикованих конвеєрним способом casus belli (привід для війни - ред.) тепер обґрунтуванням агресії може стати необхідність відновлення “територіальної цілісності” визнаних псевдореспублік”, - зазначив Соловей.

За його словами, з цього приводу російське керівництво зробило кілька взаємосуперечливих заяв щодо подальшої їхньої долі і меж, в яких будуть існувати псевдореспубліки.

“Спочатку ця невизначеність була започаткована словами глави МВС, який заявив, що пропонує визнати Л/ДНР у межах адміністративних кордонів Донецької, Луганської областей. Потім спікер МЗС заявила, що рішення про кордони наразі немає, чим підсилила невизначеність цього питання. Після цього голова комітету з питань СНД Держдуми публічно припустив, що визнання відбулося в межах областей, але пізніше спростував себе ж. І зрештою, прессеретар Путіна заявив, що Росія визнала ці утворення у кордонах, у яких вони самі себе визнають і уточнив, що це межі Донецької та Луганської областей”, - розповів Соловей.

Він нагадав, що території так званих Л/ДНР — це 29,6% Донецької області і 31,4% Луганської області.

“Можемо припустити, що в подальшому зусилля російської пропаганди будуть спрямовані на те, щоб обґрунтувати необхідність розширення цих анклавів”, - вважає аналітик.

Як повідомлялося, 21 лютого президент РФ Володимир Путін підписав укази про визнання двох самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України. Угоди між квазіреспубліками і Росією передбачають надання їм військової допомоги.

22 лютого Путін заявив, що кордони квазіреспублік "ДНР" і "ЛНР" прописані в їхніх "конституціях" і вони збігаються з кордонами Донецької та Луганської областей у складі України.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк