Презентація порталу «Як долучитися до накладання санкцій на прибічників путіна?»

5 квітня, 13:00 онлайн-пресконференція на тему: «Як українці можуть долучитися до накладання санкцій на організаторів війни?» з презентацією порталу «Війна і санкції» https://sanctions.nazk.gov.ua/ 

Організатор: Укрінформ.

Учасники: Олександр Новіков - голова Національного агентства з питань запобігання корупції; Олексій Макеєв - спецпредставник МЗС України з питань санкційної політики.

Коротко. Ті, хто сьогодні сприяють війні не розуміють української, але вони розуміють мову санкцій. Саме тому органи влади об’єдналися для розширення переліку підсанкційних осіб з-поміж тих, хто підтримує війну фінансово та інформаційно. Це дозволить забезпечити максимальний економічний тиск на співорганізаторів війни та наблизити перемогу України. Сьогодні завдяки порталу «Війна і санкції» (https://sanctions.nazk.gov.ua/) до розширення санкційних списків може долучитися кожен.

Що Україна робить сьогодні для розширення санкційних списків та як долучитися до цього процесу - дізнайтеся під час заходу.

Формат заходу - онлайн (Zoom)

Журналісти зможуть поставити питання онлайн через ZOOM.

Акредитація представників ЗМІ: conferen@ukrinform.com

Акредитація триватиме до 12:00 5 квітня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання, після чого буде надано доступ до посилання на захід в Zoom.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У НАЗК закликають українців долучатися до формування санкційних списків

На порталі «Війна і санкції» збирається інформація про причетних до розв’язання війни проти України росіян з метою розширення санкційних списків.

Про це повідомив голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков, презентуючи портал на онлайн-пресконференції в Укрінформі.

За його словами, у НАЗК складають санкційні списки після глибокої аналітичної роботи, звірювання даних з партнерами в антикорупційних органах інших країн, у комунікації з російською опозицією. За місяць війни зібрано дані про 2 тисячі осіб, які скоююють злочини проти людяності в Україні.

«Мета порталу – збільшення кількості співучасників війни рф в Україні принаймні до 6 тисяч осіб. Ми розуміємо, що їх більше, але ми також реалістично оцінюємо можливості наших партнерів. Якщо за місяць війни таких осіб у списках є 2 тисячі, то ми сподіваємося, що пропускної здатності наших закордонних партнерів та адвокаційних ресурсів МЗС вистачить для збільшення цих списків до 6 тисяч», - сказав голова НАЗК.

Він додав, що «фактично, це єдиний системний ресурс, який містить інформацію як про всі накладені санкції, так і про те, як можна повідомити про активи підсанкційних осіб, які причетні до війни».

Новіков також повідомив, що незабаром на сайті з’явиться інформація про юридичних осіб, на яких накладені санкції та осіб, щодо яких діють санкції з 2014 року. Також будуть доступні дані про причетних до воєнної агресії проти України осіб з білорусі.

«Ми хочемо системно об'єднати всі дані на порталі про всіх фізичних і юридичних осіб. Ми закликаємо всіх українців і наших союзників долучатися до адвокації того, що списки підсанкційних осіб мають бути розширені», - наголосив очільник НАЗК.

Він також закликав усіх українців долучатися до формування санкційних списків.

«Кожен українець може закликати до накладення санкцій. Для цього треба обрати особу у списку, натиснути логотип соціальної мережі й автоматично буде сформовано повідомлення, заклик до світу про накладення санкцій на осіб, які причетні до війни», - зазначив Новіков.

Крім того, зауважив він, з цим ресурсом логічно пов’язаний портал викривачів активів осіб, причетних до війни рф проти України. Він також доступний трьома мовами, і хоч працює лише п'ять діб, а вже отримав 160 повідомлень про активи причетних до війни осіб.

«Більше того, зі 160 таких повідомлень 60 надійшли до нас англійською і 40 російською мовами. Це значить, що нам пишуть з усього світу й з росії, і жодному причетному до війни не вдасться сховатися від відповідальності. Цей портал побудовано за всіма стандартами міжнародного захисту даних, а отже, є абсолютно анонімним», - зазначив голова НАЗК.

На його переконання, портал «Війна і санкції» сприятиме забезпеченню максимального економічного тиску на співорганізаторів війни та наблизити перемогу України.

Ресурс створено спільно з Міністерством закордонних справ України в координації з Офісом Генерального прокурора та групою при Президентові. Він доступний українською, англійською, російською мовами. 

У МЗС закликали пересічних українців долучатися до створення санкційних списків

У Міністерстві закордонних справ України вважають санкції дієвим механізмом у боротьбі з країною-агресором і закликали пересічних українців долучатися до створення санкційних списків.

Про це сказав спецпредставник МЗС України з питань санкційної політики Олексій Макеєв під час презентації в Укрінформі порталу «Війна і санкції» для розширення санкційних списків.

Макеєв закликав українців комунікувати в соціальних мережах і, зокрема, за допомогою порталу «Війна і санкції», не залишаючись осторонь створення санкційних списків.

«Санкції – це саме те, що нам допоможе виграти цю війну. І дуже важливо, щоб ми могли розпалити це вогнище підтримки всередині західних суспільств. Бо коли від німецького чи французького урядів громадяни вимагатимуть накладення санкцій – наприклад, запровадження повного ембарго на нафту й газ, то жоден уряд не зможе відмовити своїм виборцям і платникам податків. І такий суспільний консенсус поступово починає формуватися», - зазначив Макеєв.

Він вважає санкції найважливішим дипломатичним механізмом стримування зовнішньої агресії.

«На дипломатичному фронті понад 1,5 тисячі дипломатів в усіх куточках світу роблять усе можливе, щоб об’єднати країни навколо України, а в ключових і вільних державах світу, щоб вони дотискали російський режим за допомогою санкцій. Тому санкції є сьогодні найважливішим дипломатичним механізмом стримування агресії, і вітчизняна дипломатія щодня робить свій внесок у перемогу наших збройних сил», - наголосив дипломат.

Під час заходу презентували Портал «Війна і санкції», створений НАЗК, МЗС, у координації з Офісами Генпрокурора та Президента задля розширення санкційних списків проти країни-агресора та участі в цьому пересічних українців.

З 24 лютого в Україні триває новий етап російсько-української війни. Ворог обстрілює та знищує об'єкти інфраструктури, здійснює масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет, катує і винищує українців.

США, Європейський Союз та інші країни застосували санкції проти країни-агресора, міжнародна ізоляція якої посилюється з кожним днем.

Відео:

Video: