Протидія російській пропаганді
13 травня, 13:00 - брифінг на тему: «Протидія російській пропаганді».
Організатори: Медіацентр Україна - Укрінформ.
Спікер: Микита Потураєв - народний депутат.
Тема до обговорення:
Заборона російських агентів впливу.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: ukraine.media.centre.kyiv@gmail.com
Акредитація триватиме до 12:30 13 травня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Комітет ВР з гуманітарної та інформаційної політики проведе слухання про роль Церков – Потураєв
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики планує розглянути під час слухань роль Церков у країні, особливо тієї, керівний орган якої знаходиться на території країни-агресора.
Про це голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат від «Слуги народу» Микита Потураєв сказав під час брифінгу у Медіацентрі Україна - Укрінформ.
«Ми вирішили ще навіть до того, як з'явилася оця інформація про результати синоду (УПЦ МП – ред.) учорашнього провести на комітеті слухання щодо ролі Церков, що відбувається із Церквами, у першу чергу із тією, керівний орган якої знаходиться на території держави-агресора та керується державою-агресором», - повідомив Потураєв.
За його словами, попередньо ці слухання плануються на кінець травня. За результатами мають бути ухвалені чіткі рекомендації як органам виконавчої влади, так і правоохоронної системи, а також, можливо, будуть прийняті певні рішення на законодавчому рівні, зазначив депутат.
«Але це питання серйозне. Ми точно не хочемо давати ворогу зайві підстави звинувачувати нас у чергових нісенітницях, у чергових вигаданих переслідуваннях якихось суспільних груп. Тому ми чітко будемо відстоювати інтереси держави, національної безпеки та оборони, але робитимемо це таким чином, щоб ворог не мав шансу паплюжити Україну зайвий раз», - сказав парламентарій.
Як повідомлялося, синод УПЦ московського патріархату 12 травня звернувся до Президента Володимира Зеленського, заявивши про неприпустимість спроб заборонити діяльність церкви, а також що одним із приводів воєнного вторгнення росії в Україну нібито стала політика попереднього глави держави Петра Порошенка.
Наприкінці березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо заборони московського патріархату на території України. За даними соціологічної групи "Рейтинг", 51% українців вважають, що діяльність УПЦ МП необхідно заборонити.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що парламент поки що не розглядатиме законопроєкт про заборону діяльності УПЦ МП на території України, оскільки це може призвести до розколу суспільства.
Від початку повномасштабної війни в Україні викрито ряд представників УПЦ МП, які співпрацювали з ворогом. Зокрема, наприкінці квітня у Сєвєродонецьку Луганської області викрили священника Української православної церкви московського патріархату, який передавав ворогу відомості про дислокації ЗСУ.
росіяни цілеспрямовано нищать усі книжки українською мовою – Потураєв
російські військові цілеспрямовано нищать усю літературу українською мовою в тих чи інших наших населених пунктах.
Про це народний депутат Микита Потураєв сказав на брифінгу на тему: «Протидія російській пропаганді» у медіацентрі Україна - Укрінформ.
«У нас є десятки свідчень про те, що абсолютно свідомо знищується вся література українською мовою. Тобто, поки вони там, то знищують усе: підручники, дитячі книжки, художню та наукову літературу. Якщо вони бачать українську мову, українські літери – це все пусте, як нацисти себе поводили, так і ці», - сказав Потураєв.
За його словами, не краща ситуація із пам’ятниками. Адже це для загарбників як своєрідна мітка.
«Коли вони приходять, то ставлять маркер. Це Ленін. Я не знаю, звідки вони його беруть. Вони везуть його з росії. Це як вони пишуть десь на стіні пам’яток архітектури «Здесь был Вася», а потім додають слово із трьох літер. Це саме такий процес. Це як у Бучі, в інших звільнених наших містах, коли вони просто екскременти свої залишають по кутках, в шухлядах, у шафах», - сказав парламентарій.
24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, розпочавши масовані бомбардування мирних міст і селищ. російські війська розв’язали масовий терор на тимчасово захоплених територіях.
Потураєв пропонує розглянути ефективність реалізації єдиної інформполітики під час війни
Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв вважає за необхідне розглянути питання ефективності реалізації указу Президента, яким було введено у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 18 березня щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану.
Про це він сказав під час брифінгу на тему: «Протидія російській пропаганді» у Медіацентрі Україна - Укрінформ.
«Сьогодні віддав вже відповідні звернення, щоб ми провели нараду ще одну вже не у форматі комітету, як відповідно до указу Президента №152 виконується рішення РНБО про створення телемарафону «Єдині новини», щоб ми розібралися, наскільки ефективно виконується указ №152 і наскільки ефективно українські медіа включені в телемарафон, щоб забезпечити якраз найбільш ефективне виконання указу, щоб всі, хто хоче працювати, отримали таку можливість. Щоб ми зміцнювали, а не послабляли», - сказав Потураєв.
За його словами, комітет вивчив питання вимкнення мовлення телеканалів «Прямий», «5 канал» та «Еспресо» в цифровій мережі. Тоді заслухали представників каналів та усі сторони, які причетні до ситуації. "Я не переконаний наразі, що це не треба врегульовувати законодавчо, але ми точно продовжимо це обговорювати», - сказав політик.
Раніше депутат припускав, що вимкнення мовлення телеканалів «Прямий», «5 канал» та «Еспресо» в цифровій мережі Т2 могло відбутися через неврегульовану організацію загальнонаціонального телемарафону.
Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський своїм указом 20 березня ввів у дію рішення РНБО від 18 березня щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану.
Документом встановлено, що в умовах воєнного стану реалізація єдиної інформаційної політики є пріоритетним питанням національної безпеки, забезпечення якої реалізується шляхом об’єднання усіх загальнонаціональних телеканалів, програмне наповнення яких складається переважно з інформаційних та/або інформаційно-аналітичних передач на єдиній інформаційній платформі стратегічної комунікації – цілодобовому інформаційному марафоні "Єдині новини #UАразом.
4 квітня 2022 року представники Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (Концерн РРТ) вимкнули мовлення телеканалів «Прямий», «5 канал» та «Еспресо» в цифровій мережі Т2.
Україні потрібні цільові програми, щоб заміщувати російський медійний продукт – Потураєв
Україні потрібне цільове фінансування, щоб створювати культурні програми та заміщувати російський медійний продукт.
Про це голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв сказав під час брифінгу «Протидія російській пропаганді» у Медіацентрі Україна - Укрінформ.
«Україна потребує цільові програми, щоб можна було у цільовий спосіб фінансувати культурні програми та заміщати російський медійний продукт. Нам потрібно врегулювати питання споживання російського продукту в українському суспільстві», - сказав Потураєв.
За його словами, зараз громадяни самі відмовляються від російської попси та книжок.
"Але ми маємо заміщати своїм продуктом, світовим", - додав політик.
Раніше він повідомив, що Україна системно працює над витісненням контрольованих росією медіа з просторів інших країн, для яких свобода слова має значення.
Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. російські війська знищують об'єкти інфраструктури, житлові райони українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк