Експертна зустріч з журналістами щодо результату саміту НАТО

1 липня, 11:30 - експертна зустріч з журналістами щодо результату саміту НАТО.

Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.

Спікери: Вадим Денисенко - виконавчий директор Українського інституту майбутнього; Олександр Хара - експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Центру оборонних стратегій, дипломат, радник міністра оборони України (2020); Олексій Павлючик - експерт з питань оборонного планування Центру оборонних стратегій; Олексій Мельник - співдиректор програм зовнішньої політики Центру Разумкова. 

Теми до обговорення:

Лідери НАТО офіційно визнали росію найсерйознішою і безпосередньою загрозою: що означає ухвалення нової стратегічної концепції Альянсу?

Вступ Фінляндії та Швеції до НАТО: що це змінює для Європи і як реагуватиме росія.

Подальша підтримка України Альянсом.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.

Реєстрація на захід за посиланням: https://forms.gle/b7Q2WCgwXkQx2gzc7

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Зміна Альянсом риторики щодо росії відкриває для України нові можливості - експерти

Важливим результатом саміту НАТО стала кардинальна зміна риторики Альянсу щодо росії, яка відкриває для України нові можливості.

Про це сказав на брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ, присвяченому результатам саміту НАТО, виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

«Можемо говорити про безповоротну зміну риторики лідерів країн НАТО і, зокрема, Великої сімки. Ще місяць тому було важко уявити, що всі одноголосно будуть говорити, що росія - ворог. І усвідомлення цього прийшло безповоротно у політику колективного Заходу. Це величезний плюс для нас, бо це відкриває для України можливості у подальшій співпраці у військовому плані з цими країнами», - зазначив він.

Крім того, за словами Денисенка, це дозволить лідерам деяких країн менше ставити «певні непотрібні умови і прискорить час для вирішення найважливіших для нас моментів».

Загалом, як додав своєю чергою експерт з питань оборонного планування Центру оборонних стратегій Олексій Павлючик, всі рішення, які були ухвалені на саміті НАТО, дуже важливі. Зокрема, щодо застосування сил Альянсу і яким чином надаватиметься допомога Україні у боротьбі з агресором. Крім того, дуже важливими є заяви щодо політики відкритих дверей, зазначив він.

Крім того, експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Центру оборонних стратегій, дипломат, радник міністра оборони (у 2020 році) Олександр Хара зауважив, що попри те, що війна з рф продовжується і невідомо, скільки вона триватиме - «фактично вже можна сказати, що рф та її режим програв стратегічно». Зокрема, Балтійське море стає фактично НАТОвським, крім того, змінилась присутність НАТО на східному фланзі. І рф тепер доведеться реагувати - і свої обмежені ресурси розпорошувати. Позитив також є у тому, що НАТО набирає нову вагу і гратиме ще більш важливу роль у світі, заявив він.

«Цей саміт був про членів НАТО, але там була велика частина, яка впливатиме на Україну і нашу безпеку у стратегічній перспективі», - підсумував Хара.

Як повідомлялося, 28-30 червня в Мадриді відбулася зустріч глав держав та урядів НАТО. Під час саміту лідери НАТО погодили нову Стратегічну концепцію Альянсу на наступні десять років, прийняли новий широкий пакет допомоги для України у її протистоянні проти російського вторгнення, а також дали «зелене світло» процесу входження в Альянс Фінляндії та Швеції.

Експерти вважають малоймовірним розблокування українських портів до завершення війни

Виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко переконаний, що росія робитиме все для того, щоб блокувати українські порти, аж поки не закінчиться війна.

Таку думку він висловив на пресконференції у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Перспектив, що на сьогоднішній момент будуть розблоковані наші порти, не існує. Поки не закінчиться війна, путін буде робити все, щоб блокувати порти", - сказав Денисенко.

За його словами, рф свідомо захоплює ринки зерна, на яких була присутня чи домінувала Україна.

"Йде війна на погіршення нашого АПК. Зараз агропромисловий комплекс живе на старих запасах, і якщо не вдасться продати зерно, то коштів на наступну посівну компанію і модернізацію буде набагато менше. Ситуація буде погіршуватись, а це призведе до ланцюжка по тваринництву. Тобто, йде війна за погіршення рівня нашого АПК, який був високим", - вважає виконавчий директор УІМ.

Експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Центру оборонних стратегій, дипломат, радник міністра оборони у 2020 році Олександр Хара також вважає, що розблокування портів не відбудеться до завершення війни. На його думку, рф зацікавлена у голоді у всьому світі. "Це підбурить і знищить політичну стабільність у багатьох країнах, таких як Алжир чи Єгипет, які є важливими для Франції, Ізраїлю та інших країн. Це також призведе до мільйонів біженців, які прийдуть до Європи", - сказав він.

За словами Хари, таким чином відбуватиметься тиск на Захід і США.

"Шкода що багато країн, зокрема в Африці та на Близькому Сході, вірять, що саме західні санкції призводять до проблем з цінами на продовольство, а не дії рф та блокада українських портів", - зауважив експерт.

Як повідомлялося, 24 лютого росія розпочала неспровоковане військове вторгнення в Україну та продовжила війну, розпочату у 2014 році. В результаті бойових дій в українських портах виявилися заблокованими понад 20 мільйонів тонн українського зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав світ та всі африканські держави працювати разом і чинити тиск на росію, щоб вона дозволила безпечний морський шлях для експорту українського продовольства.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк