День Незалежності України: шлях до перемоги, ідентичність та цінність держави на тлі війни

22 серпня, 11:00 -  пресконференція на тему: «День Незалежності України: шлях до перемоги, ідентичність та цінність держави на тлі війни».

Організатор: Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Спікери: Олександр Положинський – військовослужбовець 47 ОМБр «Маґура» Збройних сил України, екслідер гурту «Тартак» та лауреат Премії імені Василя Стуса; Михайло Гончар – президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин; Ольга Лимар – виконавча директора Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ; Володимир Тиліщак – кандидат історичних наук, заступник голови Українського інституту національної пам'яті; Андрій Биченко – директор соціологічної служби Центру Разумкова; Сергій Шаповалов – аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Модератор:  Олексій Гарань – науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Питання до обговорення:

  • Цінність держави в громадській думці на тлі повномасштабної війни.
  • Заміна герба СРСР на тризуб на монументі «Батьківщина-Мати»: важливий символічний крок чи недоречна витрата коштів під час війни?
  • «Втома від війни»: чи готові українці до компромісів з агресором заради припинення війни? Як має формуватися візія відновлення України та яку роль відіграє в цьому громадянське суспільство?

Чому це цікаво?

Спікери оприлюднять результати українського загальнонаціонального опитування, яке було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова з 9 до 15 серпня 2023 року.

Пресконференція «День Незалежності України: шлях до перемоги, ідентичність та цінність держави на тлі війни» проводиться Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалів пресконференції є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Зареєструватися на захід і поставити запитання спікерам  можна за посиланням: https://forms.gle/RoKdyh8cajPtd5dv9.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:     

Абсолютна більшість українців проголосували б сьогодні за незалежність - опитування

Якби референдум про державну незалежність України відбувався сьогодні, то незалежність підтримала б абсолютна більшість українців - щонайменше 82%.

Про це повідомив старший аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Сергій Шаповалов, презентуючи результати дослідження «День Незалежності України: шлях до перемоги, ідентичність та цінність держави на тлі війни» в Укрінформі.

«Ми поставили питання «Якби референдум щодо проголошення державної незалежності України відбувався сьогодні, то як би ви на ньому проголосували» і отримали наступні результати: «за» проголосували 82%, проти - лише близько 3%, і в нас є близько 15% тих, хто не визначився з цим питанням або не брали б участі в референдумі. Але результати і виборів, і референдумів - ці відсотки - визначаються від тих, хто прийшов і дав якусь відповідь, тож цей результат сильно перевалить за 90%, тобто буде значно вищим у реальному житті. Але попри позитивний результат, у мене викликає стурбованість ті, хто не визначився, бо це - кожен п'ятий», - сказав він.

Згідно з результатами опитування, найбільше тих, хто підтримав би незалежність, – на заході країни (94%), на півдні та сході – 68% і 70% відповідно.

Також абсолютна більшість українців - 88,5% - пишаються своїм громадянством.

Водночас Шаповалов підкреслив, що динаміка у цьому питання позитивно зростає: якщо у 2000-х роках було близько половини тих, хто рішуче підтримав би незалежність України, після російської агресії 2014 року ці показники зросли до близько 65-70%, то зараз це понад 80%.

Також експерт зазначив, що близько половини опитаних українців (49%) вважають, що події в країні розвиваються у правильному напрямку, близько третини зауважили, що в неправильному, а інші - не визначилися.

«Згідно з динамікою, в українців завжди переважав песимізм під час оцінки ситуації в країні. А піки оптимізму були лише після виборів, коли на нових президентів покладали нові очікування. Однак із грудня 2022 року - переважає позитив. Це пов'язано з тим, що на тлі екзистенційної загрози цінність держави істотно збільшилася», - пояснив він.

Водночас українці на тлі повномасштабного вторгнення схильні більш позитивно оцінювати події, що відбулися за час незалежності України: 40,3% респондентів вважають, що за останні 30 років відбулося більше позитивних подій, ще 39,8% сказали, що відбулося порівну і позитивного, і негативного. Також переважна більшість опитаних (69%) зазначили, що розпад СРСР є позитивною історичною подією.

Опитування проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова за підтримки програми MATRA, що фінансується Посольством Королівства Нідерландів в Україні, з 9 по 15 серпня 2023 року.

Опитано 2019 респондентів віком від 18 років методом face-to-face. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Відео: 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк