Чи довіряють українці банкам та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб під час війни?
12 березня, 13:30 - пресконференція на тему: «Чи довіряють українці банкам та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб під час війни?».
Організатори: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб; Проєкт USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу».
Учасники: Світлана Рекрут - директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; Юлія Вітка - в.о. керівника Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу»; Андрій Оленчик - заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; Наталія Халімоненко - керівник проєктів, соцiологiчна група «Рейтинг»; Дмитро Глінський - в.о. виконавчого директора Незалежної асоціації банків України; Сергій Наумов - голова Правління АТ «Ощадбанк»; Ірина Старомінська - голова Правління АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК»; Олексій Ступак - голова Правління АТ «Сенс Банк»; Тамара Савощенко - заступник голови Правління АБ «Укргазбанк»; Семен Бабаєв - заступник голови Правління АТ «ПРАВЕКС-БАНК»; Артур Муравицький - заступник голови Правління АТ «ТАСКОМБАНК»; Володимир Малий - член Правління АТ «Ідея Банк»; Наталія Приказюк - завідувач кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту КНУ ім. Шевченка, доктор економічних наук, професор; Сергій Івагло - президент Громадської організації «Діловий клуб «Партнер».
Модератор: Ірина Серветник - начальник управління зв’язків з громадськістю та міжнародними організаціями Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; представник Національного банку України.
Чому це важливо?
Під час заходу буде презентовано результати загальнонаціонального репрезентативного опитування з метою визначення обізнаності споживачів фінансових послуг України про систему гарантування вкладів, проведеного за сприяння Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» у грудні 2023 року.
Метою дослідження було визначення рівня поінформованості користувачів фінансових послуг про Фонд та систему гарантування вкладів з огляду на зміни в умовах гарантування вкладів під час воєнного станку, аналіз змін фінансової поведінки, ставлення до банків і заощаджень, що відбулися за останні два роки.
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: press@fg.gov.ua
Акредитація триватиме до 16:00 11 березня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.
Підсумкові матеріали:
В Ощадбанку з початку року строкові депозити збільшились на 1 млрд грн
З початку 2024 року в Ощадбанку залишки на поточних рахунках збільшились на 2 млрд грн, а строкові депозити збільшились на 1 млрд грн.
Про це в Укрінформі під час пресконференції на тему: «Чи довіряють українці банкам та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб під час війни?» сказав голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.
"У нашому банку з початку року залишки на рахунках збільшились на 2 млрд грн. Якщо говорити про строкові депозити, то вони збільшились на 1 млрд грн", - сказав Наумов.
Він зазначив, що в Ощадбанку спостерігають тільки незначний відплив доларових депозитів.
Як повідомлялось, у Національному банку зазначають, що не побачили помітного впливу законопроєкту про мобілізацію на відплив коштів з рахунків українців у банках, ба більше, у перші тижні його обговорення в грудні залишки коштів і надалі збільшувалися.
Запровадження гарантованого відшкодування вкладів запобігло масовим відтокам депозитів - Укргазбанк
В Укргазбанку стверджують, що запровадження 100% гарантій за вкладами на початку повномасштабного вторгнення заспокоїло українців та не спричинило масового відтоку депозитів з банку.
Про це в Укрінформі сказала заступник голови Правління АБ «Укргазбанк» Тамара Савощенко під час пресконференції «Чи довіряють українці банкам та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб під час війни?» .
"На початку повномасштабного вторгнення ми спостерігали таку тенденцію, що люди хотіли знімати кошти і тримати їх в готівці. Але в червні (2022 року - ред.) ситуація стабілізувалась і поведінка клієнтів була більш спокійною. Вони залишали кошти на рахунках. Більше того, ми зробили таке порівняння по гривні, то на кінець 2021 року в нас у гривні пасиви складали 13 млрд, а на початок 2024-го - вже 20 млрд", - сказала Савощенко.
Вона підкреслила, що таким чином, запроваджена 100% гарантія за вкладами забезпечила спокій українців щодо збереження їхніх заощаджень.
Савощенко також зазначила, що з моменту запровадження такого гарантованого відшкодування, сума крупних вкладів, тобто ті, які вище 600 тис. грн, зросла вдвічі.
Як повідомлялося, у квітні 2022 року Верховна Рада ухвалила закон, який гарантує українцям 100% відшкодування всіх вкладів та нарахованих відсотків під час воєнного стану та трьох місяців з дня його припинення. Після цього гарантована сума відшкодування за вкладами становитиме 600 тис. грн.
За рік обсяг коштів фізосіб у банках зріс на 14% - НАБУ
З лютого 2023 року по лютий 2024-го обсяг коштів фізичних осіб у банках зріс на 14% виключно за рахунок гривневих коштів.
Про це в Укрінформі сказав в.о. виконавчого директора НАБУ Дмитро Глінський під час пресконференції «Чи довіряють українці банкам та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб під час війни?» .
"За останні 12 місяців, якщо брати лютий до лютого, то обсяг коштів фізичних осіб у банках зріс на 14% - на 133 млрд грн. Це зростання відбулося виключно за рахунок гривневих коштві. За цей же період залишки у валюті скоротились на 1%", - сказав Глінський.
Він також зазначив, що порівняно з січнем у лютому зменшилось сальдо купівлі готівкової валюти.
"Статистика підтверджує те, що люди в цілому мають довіру до фінансової системи, і ті ставки, які банки пропонують по гривневих строкових вкладах, вони дійсно є привабливі", - сказав Глінський та додав, що хоч і повільними темпами, але частка строкових депозитів зростає.
Як повідомлялось, станом на 1 лютого 2024 року загальна сума вкладів фізичних осіб (у т.ч. фізичних осіб-підприємців) у банках України становила 1 195,0 млрд грн.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк