Що очікує суспільство від роботи громадського сектору в умовах затяжної війни?
30 жовтня, 14:00 - презентація звіту на тему: “Релевантна модель взаємодії громадянського суспільства із місцевим населенням на рівні очікування/спроможності”.
Організатор: Центр формування політики.
Спікер: Дмитро Савчук - аналітик Центру формування політики.
Чому це важливо?
Організатори заходу зазначають, що дослідження "Релевантна модель взаємодії громадянського суспільства із місцевим населенням на рівні очікування/спроможності"- важливе для подальшого розвитку громадянського суспільства в сучасній Україні. Воно окреслює ключові виклики, з якими сьогодні стикаються громадські організації, і пропонує конкретні рішення та інструменти для адаптації до нових реалій.
Також надаються практичні рекомендації, що допоможуть організаціям зміцнити свою роботу в умовах війни та ефективніше реагувати на сучасні виклики, забезпечуючи довготривалий позитивний вплив на суспільство.
Крім того, дослідження містить актуальну та об’єктивну інформацію про ставлення суспільства до дій громадських організацій, яка допоможе краще зрозуміти очікування людей, виявити можливі викривлення в сприйнятті та внести зміни в стратегії й комунікаційні політики.
Довідково. Центр формування політики - громадська організація, що сприяє утвердженню в Україні верховенства права, справедливості, доброчесності, забезпечення неухильного дотримання прав людини та можливості реалізації для кожного.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Серед найбільших проблем, з якими стикаються ГО — кадровий дефіцит та фінансування
Серед найбільших проблем, із якими наразі стикаються громадські організації різного спрямування — кадровий дефіцит і фінансування.
Про це під час презентації в Укрінформі звіту на тему: «Релевантна модель взаємодії громадянського суспільства із місцевим населенням на рівні очікування/спроможності» сказав аналітик Центру формування політики Дмитро Савчук.
«Для ГО, чиїм напрямком є допомога ЗСУ та соціальна підтримка населення, ключовими проблемами наразі є кадровий дефіцит, ускладнення роботи від держави та фінансування. Для ГО з напрямком освіти та навчання це (найбільші проблеми — ред.) - фінансування та зовнішні загрози. Для організацій із розвитку демократії та адвокації це - фінансування, кадровий дефіцит, а також російське ІПСО, що створює додатковий тиск на діяльність самих організацій усередині та їхнє сприйняття для суспільства», - сказав він.
За його словами, для організацій, що формують знання про українську культуру у суспільстві, головними проблемами стали кадровий дефіцит, фінансування і відсутність спеціальної платформи комунікації між схожими організаціями. Для організацій, чия діяльність стосується питань екології та сталого розвитку, основною проблемою є фінансування з початку повномасштабної війни.
Савчук зазначив, що серед рекомендацій цього аналітичного звіту є три позиції: адаптація проєктів до актуальних потреб під час війни, покращення комунікаційних стратегій для роботи із уразливими групами населеннями та інвестування у організаційний розвиток як ключ до підвищення ефективності діяльності ГО.
Аналітик Центру формування політики констатував, що в умовах затяжної війни спостерігається суттєва нестача кваліфікованих кадрів, що зумовлено великою кількістю людей, які вимушено покинули Україну, доєдналися до лав ЗСУ або є емоційно виснаженими через роботу в умовах постійного стресу.
Він заявив, що дефіцит кадрів загрожує функціонуванню громадських інститутів, і що причиною посилення цієї проблеми в Україні наразі є відсутність коштів для навчання, розвитку організацій, покращення управління проєктами тощо.
«Для донорів окремо хочемо відзначити, що навчання та розвиток спеціалістів — це стратегічна інвестиція у сталу роботу ГО, які забезпечують підтримку під час криз. Вкладення (ресурсу — ред.) у майбутніх спеціалістів допоможе підвищити ефективність, забезпечити довгострокову стійкість та зберегти інституційну пам’ять, яка є надзвичайно цінною в умовах війни», - вважає Савчук.
За його словами, важливо також усвідомити необхідність підтримки освітніх програм, спрямованих на підготовку нових кадрів серед молоді.
«Слід зосередитися на створенні умов для залучення молоді до громадської діяльності, знайомлячи їх із практичними аспектами та соціальним значенням цієї роботи. Це включає у себе розвиток програм, наставництво, професійну орієнтацію та тренінги, що дозволять молодим людям адаптуватися до вимог роботи у ГО», - сказав аналітик Центру формування політики.
На його думку, важливим питанням є і донесення донором важливості навчання саме всередині організацій.
«Бо ці співробітники, волонтери, вони так само, як і всі, мають свій обмежений ресурс. І з початку війни багато волонтері і громадських діячів вже вичерпали його. Тому підтримка саме психологічних тренінгів, розвитку всередині організації, створення таких умов, щоб вони підтримували настрій, та можливість продовжувати виконувати завдання є необхідними», - зазначив він.
Савчук заявив, що ГО зі свого боку мають переосмислити свої внутрішні структури, зважаючи на загрози, що виникають через кадрову нестабільність.
«Вертикальні управлінські моделі, побудовані на жорсткій ієрархії та лідерозалежності, виявляються вразливими під час війни. Втрата одного ключового лідера може паралізувати діяльність всієї організації. Тому варто запроваджувати більш гнучкі управлінські моделі, де делегування повноважень та обмін ролями дозволяють мінімізувати залежність від конкретних лідерів», - поінформував аналітик.
Як повідомлялося, 31 жовтня 2023 року в Укрінформі були презентовані результати дослідження, проведеного на запит Фонду «Східна Європа» компанією 4Service у межах проєкту «Фенікс», що фінансується Європейським Союзом, відповідно до яких чверть громадських організацій України не реалізували жодного проєкту від початку повномасштабного вторгнення РФ.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк