Психосоціальна підтримка дітей з прифронтових регіонів: результати проєкту
12 грудня о 9:30 відбудеться презентація результатів проєкту на тему: “Надолуження знань і психосоціальна підтримка дітей прифронтових регіонів”.
Організатори: ГО “Українська посмішка”, БО “100% Життя”.
Учасники: Ірина Мартиненко - координаторка освіти ГО “Українська посмішка”; Іван Степурін - президент ГО “Українська посмішка”; Максим Ровінський - директор з комунікацій БО «100% Життя»; Марина Аглоткова - регіональна координаторка ГО “Українська посмішка"; Дмитро Дроздовський - науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАНУ; Богдан Дуда - радник президента НЦ Мала академія наук України; Ніна Домбровська - радниця ГО “Українська посмішка”.
До участі запрошені: вчителі та психологи шкіл прифронтових регіонів.
Питання до обговорення:
-
Результати першого масштабного використання цифрових інструментів для психосоціальної підтримки учнів початкової школи прифронтових регіонів.
-
Поєднання цифрових технологій та державних стандартів навчання.
-
Забезпечення цифровими пристроями, підходи у навчанні дітей під час війни, мобільні класи та інші проєкти.
-
Психосоціальна підтримка та соціально-емоційне навчання дітей як підґрунтя надолуження освітніх втрат.
-
Цифровізація скринінгової діагностики стану емоційного благополуччя учнівства.
Чому це важливо?
Цифрова освіта в умовах війни для тисяч українських дітей залишається єдиною можливістю доступу до знань. Згідно з Оглядом гуманітарних потреб у 2023 році, близько 5,3 мільйона дітей та вчителів дошкільного та шкільного віку (3-17 років) в Україні зазнали негативного впливу війни, з них - 480 000 дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами.
В Україні започатковано Device Coalition - об'єднання найбільших світових виробників комп’ютерної техніки, міжнародних донорів та НУО під патронатом Міністерства освіти України. Device Coalition працює над постачанням в Україну сучасних цифрових пристроїв для покращення доступу до навчання. Близько 330 тис. дітей та 68 тис. вчителів у 10 регіонах України потребують необхідного обладнання, щоб забезпечити ефективну організацію онлайн-навчання.
Для подолання освітніх втрат і підтримки ментального здоровʼя учнів початкової школи прифронтових сільських районів в Україні реалізовано проєкт «Цифрові інструменти для подолання відставання у навчанні, соціально-емоційного розвитку та оцінки стану психічного здоров'я для найбільш вразливих 35 тисяч дітей». Проєкт втілюється з метою подолати відставання в навчанні дітей з сіл прифронтових областей. Ініціатива впроваджується БО “100% Життя” у партнерстві з ГО “Українська посмішка” за підтримки Гуманітарного фонду для України. Проєкт покликаний посприяти зниженню соціальної та освітньої нерівності серед українських дітей.
Довідково. Місія ГО «Українська Посмішка» полягає в тому, щоб кожна дитина в Україні мала доступ до якісної освіти, охорони здоров’я та добробуту, які є основою для кращого майбутнього. Громадська організація є учасником Device Coalition.
БО «100% Життя» є найбільшою пацієнтською організацією в Україні, що працює у сфері громадського здоров'я понад 20 років. У ході діяльності організація реалізує національні проєкти гуманітарної допомоги за підтримки міжнародних донорів.
Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Використання цифрових технологій у початковій школі здатне підвищити читацький інтерес серед учнів - експертка
У Києві презентували проєкт "Надолуження знань і психосоціальна підтримка дітей прифронтових регіонів", спрямований на підвищення читацької активності серед учнів молодшої школи.
Проєкт представила координаторка освіти ГО "Українська посмішка" Ірина Мартиненко в пресцентрі Укрінформу.
"Наш проєкт охоплював три основні складові: психосоціальну підтримку, надолуження знань учнів (початкової школи, - ред.) і підвищення кваліфікації вчителів. Завдяки моніторингу, завдяки інтервенціям, які здійснювались упродовж усього проєкту, завдяки активному залученню вчителів до цієї роботи, нам вдалося охопити 35 000 учнів і 11 000 учителів. Географія проєкту охоплювала шість прифронтових областей: Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку, Миколаївську, Херсонську і Харківську", - повідомила вона.
Мартиненко зазначила, що для підвищення знань учнів застосовували цифровий інструмент, погоджений МОН у 2022 році, — електронний підручник eKidz.eu. За її словами, під час проєкту були розроблені методика надолуження освітніх втрат із читання та розвитку мовлення й технологія соціально-емоційного розвитку з використанням цього цифрового інструмента.
Експертка поінформувала, що згідно з дослідженнями, проведеними на початку проєкту, проявилася стала тенденція до освітніх втрат за показниками швидкості читання учнів початкової школи від першого до четвертого року навчання відносно орієнтовних норм темпу читання. Водночас, за її словами, подальший моніторинг, проведений за участі 4971 учня з 734 закладів освіти на прифронтових територіях, показав, що після 6 тижнів щоденної роботи з цифровим підручником навички в учнів зросли.
"Перший результат, яким ми пишаємося, — діти, які в дистанційному форматі навчалися упродовж 6 тижнів змогли наздогнати тих дітей, які навчалися очно. Найбільші зрушення ми помітили у таких показниках, як темп читання, читацький інтерес і мотивація, читацька активність", - зазначила вона.
Окрім цього, проєкт передбачав тренінги для вчителів. Мартиненко зауважила, що вони поширювалися на педагогів і психологів зі всієї України, включно з прифронтовими територіями.
Проєкт втілюється з метою подолати відставання в навчанні дітей з сіл прифронтових областей. Ініціатива впроваджується БО "100% Життя" у партнерстві з ГО "Українська посмішка" за підтримки Гуманітарного фонду для України.
Як повідомлялося, у жовтні 2024 року уряд спрямував 2 мільярди гривень на організацію безоплатного гарячого харчування для початкової школи. Станом на кінець листопада 93% закладів освіти скористалися коштами субвенції та запровадили безоплатне харчування для учнів 1–4 класів.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк