«Цех» на Харківщині наштампував сотні тисяч фейкових COVID-довідок та сертифікатів

Фото, відео

У Харківській області група осіб продавала сфальсифіковані сертифікати про вакцинацію та результати ПЛР-тестів і щомісяця заробляла на цьому близько 4 мільйонів гривень.

Про це у Фейсбуці поінформував глава Національної поліції України (НПУ) Ігор Клименко, передає Укрінформ.

“Чергову групу зловмисників, які продавали фальшовані сертифікати про вакцинацію та результати ПЛР-тестів, поліцейські ліквідували на Харківщині. 10 «умільців» незаконно використовували логотип медлабораторії та печатки різних медустанов. Щомісячний заробіток зловмисників сягав 4 мільйонів гривень”, - поінформував Клименко.

За його словами, фігуранти за час своєї роботи встигли наштампувати більше 40 тисяч підроблених довідок та близько 500 сфальшованих сертифікатів.

Читайте також: У Мукачеві поліція перевірить лабораторії - у чиновників мерії знайшли фальшиві COVID-документи

“У результаті «напрацювали» зловмисники собі на 4 статті Кримінального кодексу. Семеро з них (включаючи організатора) затримані”, - уточнив Клименко.

Діяльність цієї групи викрили працівники кіберполіції та представники Міністерства цифрової трансформації України, а слідчі поліції Харківської області ретельно задокументували всі факти.

Клименко зазначив, що поліція працює над виявленням усіх фактів підроблення та збуту медичної документації, яка підтверджує COVID-безпечність, і закликав громадян, якщо вони мають інформацію про такі випадки, повідомляти її на 102 або телефонувати у кіберполіцію за номером 0 800 505 170.

Читайте також: У Закарпатській ОДА відреагували на заяви про «антивакцинальний туризм»

За інформацією пресслужби Офісу генпрокурора, документи підробляли десятеро осіб: "Житель Запоріжжя запропонував своєму батьку, який є власником туристичного агентства, підробляти негативні результати ПЛР-тестів на COVID-19 для клієнтів фірми. До втілення цього плану організатор залучив також рідного брата та знайомих. Близько року група осіб отримувала замовлення, використовуючи соціальні мережі та месенджери. Після одержання передоплати в розмірі 400 грн вони створювали підроблені документи, що містили реквізити українських медичних лабораторій, та віддавали їх замовникам, у тому числі через турагентство батька організатора”.

У ході слідства, як зазначає пресслужба Офісу генпрокурора, правоохоронці провели більше 20 обшуків на території Київської, Харківської та Запорізької областей в офісах та за місцями проживання фігурантів. Було виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, смартфони, банківські картки, прилад для виготовлення підроблених печаток та штампів, підроблені печатки та штампи українських медичних лабораторій та окремих лікарів.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення викритим особам про підозру та обрання запобіжних заходів.

Як повідомляв Укрінформ, 13 жовтня у СБУ поінформували, що Служба безпеки України у Харківській області викрила та заблокувала чергову схему фальсифікації результатів ПЛР-тестів на COVID-19.