Зеленська назвала проєкти, які реалізуються для людей із порушеннями зору
Сьогодні День білої тростини – міжнародна дата, присвячена правам людей із порушеннями зору. Перша леді Олена Зеленська нагадала про проєкти, які реалізуються в Україні, для того, аби життя людей, які мають такі порушення, було повноцінним.
Про це дружина Президента розповіла у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Сьогодні День білої тростини – міжнародна дата, присвячена правам людей із порушеннями зору. Нагадування про те, що можемо й повинні зробити для їхнього повноцінного життя. Обнадіює, що в Україні вже багато відповідних проєктів», - розповіла Олена Зеленська.
Серед таких проєктів перша леді згадала, що МВС на базі центру «Пуща-Водиця» повертає ветеранам із порушеннями зору орієнтування в просторі та мобільність. Тут відновлюють повсякденні навички, від приготування їжі до пересування містом, вчать користуватися шрифтом Брайля та комп’ютером.
Міністерство освіти і науки України реалізує проєкт «Точка дотику». Завдяки йому люди, які втратили зір унаслідок війни, – ветерани й цивільні – вчаться та адаптуються до активного життя.
Укрзалізниця в партнерстві з Mastercard адаптувала свій застосунок для людей із порушеннями зору. Купувати квитки тепер можна за допомогою голосового керування.
ПриватБанк здійснив аудит усіх своїх диджитальних сервісів на відповідність міжнародному стандарту доступності.
IT-компанія SoftServe розробляє якраз такі інклюзивні застосунки. В команді, що їх тестує, більшість працівників має порушення зору.
«Нова пошта» відкрила перше безбар’єрне відділення з тактильною навігацією, написами шрифтом Брайля та звуковим маяком.
В Ощадбанку діють уже 23 безбар’єрні відділення та 60 банкоматів, зняти гроші в яких можна завдяки голосовому модулю.
«Як видно, серед переліченого не лише державні, а й бізнесові та громадські ініціативи. Бо побудувати країну без бар’єрів, у якій кожен почувається впевнено й гідно вдома, на вулиці, на роботі – в усіх проявах життя, можна лише разом», - відзначила Олена Зеленська.
Як повідомлялося, Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору до 2030 року була ініційована першою леді Оленою Зеленською та ухвалена Кабінетом міністрів у 2021 році. Мета стратегії – створити умови, які допомагають кожній людині, незалежно від статі, віку, походження, стану здоров’я і соціального статусу реалізувати свої права і свободи повною мірою.
Розробка Плану заходів з реалізації Нацстратегії на 2025-2026 роки відбувається за координації Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури. Аналітичний та технічний супровід надає експертний консорціум за участю проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» ( SURGe Project) і в координації з радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності за підтримки уряду Великої Британії.