Правляча партія Південної Кореї виступить проти імпічменту президента

У четвер парламент Південної Кореї офіційно внесе пропозицію про імпічмент президента Юна Сук Йола через невдалу спробу запровадити воєнний стан, але його партія пообіцяла виступити проти цього кроку.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Законодавці можуть проголосувати за законопроєкт вже в п'ятницю. Частина депутатів правлячої партії Юна «Сила народу» заявила, що виступить проти. Опозиційній Демократичній партії, яка має більшість у парламенті, потрібно, щоб законопроєкт підтримали щонайменше вісім депутатів від правлячої партії, аби він пройшов.

Жоден зі 108 депутатів від правлячої партії не був присутній під час представлення законопроєкту.

Для ухвалення законопроєкту про імпічмент опозиційним партіям потрібна більшість у дві третини голосів. Якщо він буде прийнятий, Конституційний суд вирішить, чи підтримати пропозицію - процес може зайняти до 180 днів. Якщо Юн буде відсторонений після ухвалення парламентом законопроєкту, його обов'язки виконуватиме прем'єр-міністр Хан Дак Су.

За умови відставки президента або усунення його з посади нові вибори відбудуться упродовж 60 днів.

Якщо пропозиція про імпічмент буде прийнята і підтримана конституційним судом, Юн стане другим президентом Південної Кореї, якому оголошено імпічмент. Першим був президент Пак Кин Хе, якого усунули у 2017 році після масових протестів. Ввечері у середу в Сеулі демонстранти також провели пікети зі свічками і закликали Юна піти у відставку.

Читайте також: У Південній Кореї петиція про імпічмент президента набрала понад 800 тисяч голосів

Як повідомляв Укрінформ, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив 3 грудня про введення воєнного стану в країні. Він пояснив своє рішення тим, що прагне «захистити ліберальну Південну Корею від загроз з боку комуністичних сил Північної Кореї та ліквідувати антидержавні елементи». Однак уже за кілька годин Юн скасував своє рішення.

Міністр оборони Кім Йон Хьон вибачився перед жителями країни за ситуацію з оголошенням воєнного стану та подав у відставку.

Опозиційні партії Південної Кореї 4 грудня подали до Національних зборів (парламенту) звернення про імпічмент президента.

Фото: Chung Sung-Jun/Getty Images