Канада намагається не дискримінувати своїх громадян відносно біженців
Як передає кореспондент Укрінформу, про це під час прес-конференції у Оттаві повідомив міністр імміграції, громадянства та біженців Канади Джон Маккалум.
«Ми хочемо прийняти цих біженців із відкритим серцем, але у той же час не повинні образити канадців, які й так довго чекають на соціальне житло та іншу допомогу», - сказав Маккалум.
Він наголосив, що не можна ставити біженців «у голову черги» на отримання соціальних привілеїв, але допомогти їм треба.
«Це дуже крихкий баланс», - наголосив міністр.
За його словами, після прибуття біженців у Канаду, для уряду починається новий етап, який «не завжди проходить гладко».
«Наступний етап, який не завжди буде легким та безпроблемним – це організувати цим біженцям гарний прийом у Канаді, допомогти їм знайти житло та отримати необхідні послуги», – зазначив Маккалум.
Наразі біженці, які прибувають до Канади, спершу зупиняються у готелях, втім складнощі із пошуком постійного місця проживання призводять до того, що перебування в готелях затягується до двох тижнів.
«Швидкість відселення у постійне житло залежить від того, наскільки швидко можна створити для цього необхідні умови. Наразі цей процес іде добре, але найближчим часом кількість біженців різко зросте, тож знайти житло стане складніше», - підкреслив Маккалум.
Він додав, що військові бази, які уряд планує використовувати для розселення біженців у крайньому випадку, були підготовлені до розміщення цивільних навіть взимку.
На його переконання, навіть нинішні далекі від ідеальних побутові умови біженців, все ж кращі за їх «плачевне» проживання до прибуття в Канаду.
Нагадаємо: впродовж останніх кількох місяців у Канаді зросло число злочинів на грунті расової чи релігійної ненависті. Зокрема,у листопаді невідомі вчинили підпал мечеті, також восени на кількох жінок у Торонто було скоєно напади, а студенти-мусульмани університету Оттави отримали листи з погрозами. Вже минулого тижня проти групи сирійських біженців у Ванкувері застосували перцевий газ.
Офіційна Оттава зобов’язалася до кінця лютого прийняти у країні 25 тис. біженців із Сирії, втім поки притулок у країні отримали лише близько 10 тис. громадян охопленої війною країни.