Генсек ООН обіцяє говорити про Савченко з високопосадовцями РФ
Зокрема, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун пообіцяв порушити питання Надії Савченко на зустрічах з високопосадовцями Російської Федерації та запевнив у своїй підтримці.
У ЄС закликали негайно звільнити Савченко. "Ми продовжуємо додавати наші голоси до багатьох інших по всьому світу, закликаючи російську владу негайно та беззастережно звільнити Савченко з гуманітарних міркувань, а також відповідно до "Пакету заходів з реалізації Мінських угод" та зобов'язань звільнити усіх заручників і затриманих осіб, пов'язаних з конфліктом на сході України», - заявила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні.
Водночас у Держдепі США заявили, що визнання Савченко винною та засудження її до 22 років позбавлення волі демонструють "кричущу неповагу" до принципів справедливості та суперечать зобов'язанням Росії в рамках Мінської угоди.
Зі свого боку, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус наголосив, що винесений вирок і покарання – це "прогнозований фарс".
У Human Rights Watch переконані, що вирок повинен бути негайно скасований: "Надії Савченко не був забезпечений справедливий суд, винесений вирок необгрунтований і не повинен залишатися в силі".
"Звільнення Савченко матиме велике гуманітарне значення, враховуючи її проблеми зі здоров'ям, і додасть впевненості мирному процесу, спрямованому на вирішення дворічної кризи в Україні", - йдеться у заяві директора Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Майкла Джорджа Лінка.
Як повідомили у ГПУ, нині є два шляхи повернення Савченко до України. Зокрема, це політичний обмін її на інших осіб чи знайдення іншого політичного рішення, або юридичний - набуття чинності рішенням Донецького суду і потім передача Надії на територію України для відбування покарання на території України.