Потенційний глава Пентагону готовий до силового реагування на агресію Росії
Про це він заявив під час відповідей на запитання голови Комітету з питань Збройних сил Сенату США під час слухань у четвер щодо його призначення на посаду, передає власний кореспондент Укрінформу.
"Я хочу повернутися до моєї поїздки до країн Балтії, Грузії і України. Вони дуже занепокоєні, чи продовжимо ми нашу прихильність у їхній підтримці. Один із головних пріоритетів для балтійських країн – це визначальна військова присутність США там, не базування, але присутність. Чи ви згодні з такою позицією?", - поставив запитання голова комітету Джон Маккейн.
"Пане голово, - почав відповідати Маттіс, - як тільки новий апарат національної безпеки підтвердить це, я разом з ними сяду для того, щоб узгодити комплексну стратегію…"
Втім Маккейн перебив номінанта: "Я говорю безпосередньо про країни Балтії".
На цей Маттіс відповів коротко: "Так, сер".
Сенатор зазначив, що під час візиту в Україну зустрічався з керівництвом країни та брав участь церемоніях вшанування тисяч українців, які полягли в боротьбі за незалежність у війні, що розв'язав Путін. Він також підкреслив важливість визнання того, що Крим є частиною України попри спроби РФ анексувати його. "На вашу думку, що ми маємо робити по відношенню до Росії?"- запитав Маккейн номінанта на главу Пентагону.
"Пане голово, історія – це не гамівна сорочка, але я ніколи не знав кращого провідника для того, щоб рухатися вперед, ніж вивчення історії",- відповів Маттіс. Він висловив переконання, що зараз найголовніше "визнати реальність того, що ми маємо справу з Путіним, і що він намагається зруйнувати Північноатлантичний альянс".
Колишній генерал поставив російську агресію в один ряд з тероризмом і агресивною поведінкою Китаю в Південно-Китайському морі, назвавши це "найбільш масштабною атакою після Другої світової війни".
Маттіс підкреслив, що зараз політика стримування США "має вирішальне значення, і абсолютно вимагає сильної військової відповіді".