Єврокомісія ближчими днями надасть юридичні висновки щодо "Північного потоку-2"
Про це повідомив у вівторок речник Єврокомісії Маргарітіс Шінас, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.
«Єврокомісія нині опрацьовує юридичні позиції, які повинні забезпечити ситуацію, щоб будівництво такої важливої інфраструктури не відбулося поза законом. Ця юридична позиція буде запропонована Раді ЄС для затвердження упродовж найближчих днів», - повідомив Шінас.
Він наголосив, що будівництво проекту «Північний потік-2» можливе лише за повної відповідності законодавству ЄС, включаючи питання енергетики та довкілля.
«Єврокомісія – це інституція, робота якої базується на законодавстві. Відтак, вона не ухвалюватиме арбітражні рішення, надаючи перевагу одним проектам, або блокуючи інші на засадах преференцій», - наголосив речник Єврокомісії.
Напередодні Президент Європейської ради Дональд Туск написав Президенту Єврокомісії Жану Клоду Юнкеру листа, в якому відзначив, що газопровід «Північний потік-2» не відповідає європейським інтересам та залишає Україну «на милість Росії».
Як повідомляв Укрінформ, дев’ять країн ЄС, які представляють регіони Східної та Центральної Європи, а також країни Балтії, категорично виступили проти реалізації російського газопроводу «Північний потік-2». Метою проекту є виведення України із системи транзиту російського газу до країн Європи.
Проти «Північного потоку» виступає також віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович (Словаччина). Він та багато інших політиків в ЄС вважають проект невідповідним стратегії енергетичної безпеки, що підвищить залежність ЄС від РФ в енергетичній сфері.