До кінця року Міноборони збудує казарми для 23 тисяч військових-контрактників
Про це під час брифінгу заявив заступник начальника головного управління, головний інженер Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ Олександр Чергінець, повідомляє Укрінформ.
“Продовжується будівництво 184 казарм поліпшеного планування. Це дозволить розмістити 23 тисячі військовослужбовців військової служби за контрактом. На реалізацію зазначеного проекту в Міноборони в минулому році було витрачено майже 1,5 млрд грн”, - повідомив Чергінець, додавши, що закупівля робіт на будівництво відбувається виключно через систему Prozorro.
Він нагадав, що на початку 2018 року для реалізації згаданого проекту була спланована більша сума — 2,3 млрд грн, однак у зв'язку з тим, що частина договорів на будівництво була укладена в середині року та через зрив термінів будівництва окремими суб'єктами господарювання, 816 млн грн були перерозподілені на інші напрямки — капітальні ремонти військових об'єктів та придбання меблів для казарм поліпшеного планування.
Як повідомлялось під час брифінгу, у 2018 були проведені конкурси на будівництво всіх 184 казарм. Водночас через порушення підрядними організаціями договорів було розірвано 31 контракт, з яких по 15-ти договорам вже проведені нові процедури, визначені інші переможці та укладені договори, а по 16 об'єктам оголошені повторні процедури торгів. Загалом же у 2018 році завершено будівництво 19 казарм.
“На сьогодні зі ступенем готовності понад 50% маємо 109 будівель та менше 50% - 56 будівель. Вже розподілений бюджет і план будівництва на поточний рік, відповідно до якого на будівництво казарм поліпшеного планування та інженерних мереж до них передбачено 1,3 млрд грн. Цього достатньо, аби завершити всі 184 казарми в поточному році“, - повідомив Чергінець.
Так, за його інформацією, в першому півріччі буде введено в експлуатацію понад 100 будівель, решту впровадять до кінця поточного року.
Серед проблем, з якими стикаються в Міноборони, найбільшою є несумлінні виконавці, які виявилися неспроможними вчасно виконувати свої зобов'язання. До несумлінних виконавців вже пред'явлено 223 претензії на загальну суму понад 8 млн грн (пеня та штрафні санкції) за систематичне невиконання умов договору, 103 претензії підрядними організаціями задоволено на суму понад 1 млн грн. Крім того, за систематичне порушення договірних умов був розірваний 31 контракт.
Чергінець також повідомив, що на офіційному сайті Міноборони оприлюднено реєстр порушників-підрядників, аби в майбутньому вони не мали можливості брати участь в торгах, де замовником виступає міністерство.