Білоруські військові не хочуть воювати, Україна пропонує їм здаватися у полон – Міноборони
Про це заступник міністра оборони Ганна Маляр сказала під час телемарафону, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Є вже офіційна інформація на сторінці Генерального штабу ЗСУ щодо підготовки до активних агресивних дій з боку кордону з білоруссю. Але тут ситуація дуже цікава. Ми знаємо, що територію білорусі використовує саме російська федерація для того, щоб здійснювати агресивні дії. Але є позиція військових білорусі. І серед них вже зріє страх і небажання виконувати це розпорядження, якщо воно буде, тому що вони вже бачать, що тут відбувається. У них потроху руйнується міф про непереможну російську армію. Вони вже починають усвідомлювати, що насправді виконання такого наказу – це вчинення воєнного злочину", - сказала Маляр.
За її словами, користуючись різними інформаційними шляхами, українська сторона намагається відповісти на їхній запит надати інформацію про те, як краще здатися у полон. "Доносимо інформацію про те, якщо так станеться, як здатися у полон. Тому що там є високий запит на здачу у полон, якщо почнуться такі активні дії, і в них не буде виходу», - сказала заступник міністра.
За інформацією представниці МОУ, у рф дуже велика нині проблема з особовим складом, через це росія звертається до інших країн по допомогу, шукає найманців, бо власних ресурсів бракує. «Не вистачає тому, що інформація про те, що з ними тут відбувається, що їх тут не ждуть з хлібом та сіллю, а тільки вбивають, вже повністю поширена по всій території російської федерації. Відповідно, люди починають потроху усвідомлювати. На тлі загальної ейфорії, яку демонстрував путін днями, коли виступав публічно, ейфорії підтримки війни в Україні чи спецоперації, як вони говорять. Насправді всі, у кого є ризик опинитися тут в якості військового або їхні члени сім'ї, вони всі дуже перелякані і ніхто не хоче", - додала вона.
З 24 лютого триває масштабне російське вторгнення в Україну. Агресор обстрілює та руйнує ключові об'єкти інфраструктури, житлові квартали українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
Фото: Нехта