Пекін наполягає на мирному діалозі між Києвом і москвою
Позицію офіційного Пекіна та «4 пропозиції» озвучив на засіданні Ради безпеки ООН міністерського рівня член Держради КНР, міністр закордонних справ Китаю Ван Ї, передає кореспондент Укрінформу.
Першою пропозицією Китаю є діалог і переговори.
«Головним пріоритетом сторін є відновлення діалогу без будь-яких попередніх умов, бути відданими переговорам, включити в перемовини обґрунтовані безпекові занепокоєння і покласти на стіл можливі варіанти, щоби переговори могли принести мир», - перелічив Ван.
Другим пунктом є пропозиція до сторін «конфлікту» демонструвати стриманість та уникати збільшення напруженості, і до всіх країн - працювати над деескалацією. Міжнародна спільнота повинна відігравати конструктивну роль для створення умов для політичного вирішення, заявив китайський політик.
Щодо безпеки ядерних об’єктів він закликав запобігти будь-яким інцидентам. Пекін підтримує МАГАТЕ у її позиції і роботі, сказав він.
По-третє, за словами глави МЗС Китаю, необхідно дотримуватися міжнародного гуманітарного права та не допускати злочинів проти цивільних осіб і інфраструктури, мінімізувати втрати серед мирного населення. Розслідування злочинів проти міжнародного гуманітарного права мають бути «неупередженими та об’єктивними, базуватися на фактах, а не на допущенні провини, а також не бути заполітизованими», - сказав він і закликав структури, які займають розслідуваннями, до «нейтральності».
Четверта пропозиція стосується енергетичного та зернового ринку і необхідності його стабілізації. У цьому контексті представник КНР згадав «довільні та односторонні санкції», від яких не повинні страждати інші країни.
Загалом Китай наполягає, що «треба поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн, дотримуватися принципів і цілей Хартії ООН, серйозно брати до уваги обґрунтовані безпекові занепокоєння всіх країн, підтримувати всі зусилля, які допомагають вирішенню криз».
Завершив свій виступ Ван Ї словами про те, що РБ ООН у питанні України має дотримуватися «принців об’єктивності та неупередженості» та пропонувати інструменти медіаторства для політичного вирішення ситуації, докласти всіх зусиль для примирення сторін і зупинення вогню.
Як повідомлялося, росія 24 лютого розпочала новий етап війни проти України – повномасштабне вторгнення. російські загарбники обстрілюють та бомбардують міста й села України, катують і вбивають мирне населення.