путін хоче знищити пам’ять про захоплені українська міста - експерт

путін хоче знищити пам’ять про захоплені українська міста - експерт

Укрінформ
рф не лише веде агресивну, колоніальну війну проти України, а й намагається знищувати пам'ять про захоплені міста, вважає британський експерт українського походження, старший науковий співробітник Університету Джонса Гопкінса Пітер Померанцев.

Як передає кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку, про це Померанцев заявив на брифінгу у штабквартирі ООН на тему «Право на виживання: дезінформація та свобода вираження поглядів під час збройних конфліктів».

«Очевидно, що це агресивна війна, колоніальна війна, воєнний конфлікт, але це й набагато більше. Мета росії та путіна полягає в тому, щоб певним чином знищити значення доказів. Ми бачимо, як відбуваються масові вбивства, а потім за ними йдуть хвилі дезінформації, щоб підірвати можливість збору доказів», - сказав експерт.

Це війна проти пам'яті та культурної пам'яті, додав він. Окупаційна влада докладає великих зусиль для знищення української культури, мови, освіти на захоплених територіях, а також для «стирання пам'яті про соціальну структуру міст, які вона окупувала, і людей, які там живуть».

Читайте також: У Маріуполі загарбники демонтували пам’ятник Жертвам Голодомору

На думку Померанцева, москва намагається показати, що має право вбивати і змінювати реальність, що «путін має право переосмислювати реальність так, як вважає за потрібне».

Експерт зазначив, що займається проєктом «Розплата: Україна свідчить», мета якого - збір доказів російських злочинів журналістами, котрі «першими опиняються на місці подій».

«Цей проєкт намагається врахувати ширший контекст війни - що насправді ми маємо справу не лише з конкретними воєнними злочинами, а й з питанням пам'яті та правди», - пояснив Померанцев.

Читайте також: Воєнні злочини росії в Україні: Звіт для Генасамблеї ООН, який стане доказом у судах

Він додав, що проєкт спрямований на підготовку журналістів для збору доказів таким чином, аби зібрані факти могли бути використані в судових процесах з метою притягнення злочинців до відповідальності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-