«Талліннський внесок»: Британія та вісім країн ЄС пообіцяли Україні танки та важку артилерію

«Талліннський внесок»: Британія та вісім країн ЄС пообіцяли Україні танки та важку артилерію

Укрінформ
Міністри оборони та уповноважені представники Великої Британії, Естонії, Польщі, Латвії, Литви, Данії, Чеської Республіки, Нідерландів та Словаччини підтвердили непохитну підтримку боротьби України проти російської агресії та намір надалі надавати їй засоби та зброю для самозахисту.

Як повідомляє Укрінформ, таке повідомлення з’явилося сьогодні на урядовому порталі Великої Британії з посиланням на міністра оборони цієї країни Бена Воллеса. 

«Ми, міністри оборони Естонії, Великої Британії, Польщі, Латвії, Литви, та представники Данії, Чеської Республіки, Нідерландів і Словаччини, зустрілися сьогодні, 19 січня, щоб підтвердити нашу подальшу готовність та рішучість у підтримці України в її героїчному спротиві злочинній та неспровокованій російській агресії.  Ми засуджуємо російські атаки, що мають на меті тероризувати український народ, включаючи навмисні атаки проти мирного населення та цивільної інфраструктури, що можуть розглядатися як воєнний злочин», - йдеться у спільній заяві, що оприлюднена на урядовому порталі Великої Британії. 

Читайте також: Зеленський сказав, коли Європа зможе остаточно звільнитись від російського імперіалізму

Учасники зустрічі заявила, що дії росії спрямовані на порушення суверенітету, незалежності й територіальної цілісності України та її протиправні спроби анексувати території України. При цьому вони висловили готовність продовжувати постачати в Україну зброю та військове обладнання не лише для того, щоб чинити спротив російській агресії, але й очистити від російських загарбників усю територію країни.  

«Новий рівень необхідної бойової спроможності може бути досягнутий лише за рахунок комбінування підрозділів основних бойових танків під прикриттям протиповітряних та протиракетних засобів, які будуть діяти разом із дивізіонними артилерійськими групами, а також за умови подальшого високоточного вогневого ураження російських логістичних та командних пунктів на окупованих територіях», - йдеться у документі. 

Читайте також: Кіссінджер визнав, що членство України в НАТО було б доречним

У цьому контексті сторони прийняли спільне зобов’язання колективно постачати Україні військову допомогу, включаючи основні бойові танки, важку артилерію, засоби протиповітряної оборони, боєприпаси броньовані машини, які будуть використовуватися в інтересах оборони України. 

«Ця суттєва підтримка для України буде надходити з наших власних національних спроможностей та резервів. Це демонструє взаємне розуміння того, наскільки складною є ситуація, та спільну готовність негайно посилити та прискорити допомогу для України. Зробивши цей «Талліннський внесок», ми братимемо участь у роботі Групи з оборони України  завтра, 20 січня, у Рамштайні, і закликаємо  інших союзників й партнерів наслідувати цей приклад та надати власні заплановані пакети допомоги так швидко, як це можливо, щоб забезпечити перемогу України на полі бою у 2023-му році», - йдеться у спільній заяві. 

В документі частково вказуються обсяги оборонної допомоги для України від кожної країни-підписанта,  зокрема, суми фінансових внесків на оборонні потреби, деякі назви зброї й техніки, включаючи танки, бронетранспортери, артилерію, вертольоти, засоби протиповітряної оборони, дрони, стрілецьку зброю, засоби захисту, медикаменти та польові шпиталі. 

Читайте також: Іспанія торік надала військову допомогу Україні на понад €300 мільйонів – прем’єр

Зокрема, Польща підтвердила готовність надати Україні роту танків Leopard 2 з боєприпасами, що може стати основою для формування більш широкої «танкової» коаліції для України. Велика Британія також підтвердила готовність поставити в Україну підрозділ танків Challenger 2 з технікою для їх обслуговування та ремонту, а також сучасне ракетне та протиповітряне озброєння, та боєприпаси до нього.

Як повідомлялося, завтра на військовій базі Рамштайн у Німеччині під егідою США відбудеться наступна зустріч Контактної групи з підтримки України, яка буде присвячена координації зусиль міжнародних донорів, включаючи союзників по НАТО та країн-партнерів, у наданні Україні скоординованої військової допомоги для забезпечення її права на самооборону проти російської агресії, що передбачено в Хартії ООН.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-