Міжнародні організації не беруть участі в обміні полоненими - Координаційний штаб
Як передає Укрінформ, про це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив у Телеграмі.
На зустрічі з родинами полонених бійців 36-ї окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Михайла Білинського, ініційованій ГО «Спілка дружин та матерів морських піхотинців України», представник Координаційного штабу зазначив, що міжнародні організації не беруть участі в процесах обміну військовополоненими.
Водночас, згідно з нормами Женевських конвенцій, представники Міжнародного комітету Червоного Хреста повинні мати доступ до місць утримання військовополонених і стежити за дотриманням їхніх прав.
«У межах норм міжнародного гуманітарного права, зокрема, статті 110 Женевських конвенцій, передбачена репатріація важкопоранених військовослужбовців. Переговори про це, зокрема, відбувалися між омбудсманами України та росії в Туреччині», - ідеться в повідомленні.
Окремо представник Координаційного штабу поінформував, що в росії та на захоплених територіях є кілька суб’єктів, з якими ведуться переговори щодо обміну. На кожному з цих напрямків триває складна робота.
Родичі полонених морських піхотинців виступили з пропозицією створити інститут військового омбудсмана. Своєю чергою представник Офісу омбудсмана звернув увагу на те, що в уповноваженого є відповідний представник з додержання прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони».
Як повідомляв Укрінформ, представник Головного управління розвідки Андрій Юсов заявив, що частина захисників Маріуполя та острова Зміїний залишається в російському полоні. Робота над їх поверненням додому триває.
Фото: ОП