Від підриву Каховської ГЕС більше постраждають тимчасово окуповані території – Маляр
Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, передає кореспондент Укрінформу.
«Тут декілька цілей швидше за все переслідував ворог. І перше – це звісно завадити деокупації, тобто зупинити Сили оборони України, друге – для них важливо інформаційно зміщати акценти з того, що відбувається в самі РФ, їхня політична криза, зокрема, в Бєлгороді, і, крім того, вони зміщають акценти з поразки, яку вони зазнають, приміром, на Бахмутському напрямку. Для того, щоб інформаційно зміщати акценти з дуже потужних подій, потрібно в рівновагу робити теж потужні події. Звісно, це цинічно і слів навіть складно добрати, щоб описати звірство, яке вони вчиняють, але натомість вони отримали абсолютно інший ефект. І насправді зашкодили тим людям, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. І фактично постраждалі будуть якраз більше ті території, які знаходяться зараз в тимчасовій окупації», - зазначила Маляр.
Відповідаючи на питання щодо підготовки окупантів до теракту, вона повідомила, що він готувався в кілька етапів.
«Цю інформацію зараз ще зарано оприлюднювати, але можна сказати, що це дії, які були вчинені не в один етап і вони готувались», - повідомила заступниця міністра.
Маляр також зауважила, що наразі стоятимуть великі виклики перед державою, адже йдеться і про екологічну катастрофу, і гуманітарну. Крім того, є проблема підтоплення ділянок військових підрозділів Російської Федерації, де можуть підмиватися заміновані території.
«Там можуть бути неконтрольовані вибухи. Зараз вже є повідомлення, що вони там є», - зауважила заступниця міністра.
Водночас Маляр наголосила, що руху Сил оборони такі кроки ворога не завадять і вони продовжать реалізовувати ті плани, які стоять перед військовими.
Як повідомляв Укрінформ, російські війська 6 червня здійснили підрив Каховської ГЕС. Внаслідок підриву машинної зали зсередини станцію повністю зруйновано. Через підрив водосховища є ризики підтоплення енергетичних об’єктів на Херсонщині, зокрема Херсонської ТЕЦ. Розпочалась евакуація населення з потенційних районів затоплення.
У спільній заяві Високого представника ЄС Жозепа Борреля та Єврокомісара з кризового менеджменту Янеза Ленарчича зазначається, що командири російських підрозділів та безпосередні виконавці руйнування дамби Каховської ГЕС, як і ті, хто винні у руйнуванні інших об’єктів цивільної інфраструктури в Україні, будуть притягнуті до відповідальності, відповідно до міжнародного права.