Боєприпаси для допомоги Україні замовили сім європейських країн
Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
"Сім країн-членів ЄС уже розмістили замовлення на 155-міліметрові боєприпаси за прискореною процедурою EDA. Більше замовлень, наприклад, для поповнення національних арсеналів, можуть бути зроблені найближчими тижнями і місяцями", - повідомило агентство EDA.
EDA заявила, що угоди ЄС стосуються як цілих снарядів, так і компонентів, таких як запали, снаряди, заряди і капсулі. Крім того, угода охоплює чотири "сучасні вогневі платформи, розроблені і вироблені в Європі ... і найбільш використовувані українськими збройними силами", назвавши їх: французьку CAESAR, польську Krab, німецьку PzH2000 і словацьку Zuzana C/2000.
EDA відмовилася назвати країни або повідомити розмір замовлень, посилаючись на те, що ця інформація є конфіденційною.
У відповідь на запити Reuters Литва і Люксембург заявили, що вони були серед цих семи країн.
Схема, вартістю щонайменше 2 мільярди євро, була створена в рамках плану ЄС, розпочатого в березні з метою постачання в Україну мільйона снарядів і ракет протягом року. Замовлення, розміщені в рамках контрактів, укладених Європейським оборонним агентством (ЄОА), стосуються 155-мм артилерійських снарядів - одного з найважливіших видів боєприпасів в російсько-українській війні.
Досі оборонні закупівлі були переважно прерогативою 27 окремих урядів країн-членів ЄС.
Розмістивши замовлення, ці країни матимуть право на відшкодування з фонду ЄС, Європейського фонду миру, витрат на боєприпаси, закуплені для України - хоча Люксембург заявив, що не буде просити про це.
Як повідомляв Укрінформ, НАТО має рамкові контракти на боєприпаси на суму 2,4 млрд євро, які охоплюють 155-мм артилерію, протитанкові керовані ракети та боєприпаси для основних бойових танків. Це допомагає країнам-членам поповнювати запаси, поки вони допомагають Україні.