Підтримуючи українську промисловість, ЄС може прямо фінансувати її оборону - Боррель

Підтримуючи українську промисловість, ЄС може прямо фінансувати її оборону - Боррель

Укрінформ
Євросоюз має глибше інтегрувати українське оборонне виробництво в екосистему європейської оборонної промисловості, бо завдяки цьому може закупати військове обладнання безпосередньо від українських виробників і таким чином прямо фінансувати українську оборону.

Про це у вівторок у Брюсселі під час прес-конференції за підсумками Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин (на рівні міністрів оборони) заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми говорили про Європейську стратегію оборонної промисловості та підбили підсумок нещодавнього форуму оборонної промисловості ЄС-Україна, в якому взяли участь більше 400 учасників. Очевидно, що нам потрібно прив’язати українську оборонну промисловість до нашої промислової екосистеми. Ми можемо прямо фінансувати українську оборону, щоб продукція української промисловості йшла прямо на українські (оборонні) потреби», - підкреслив Боррель.

Він зауважив, що така практика значно спростить ланцюги постачання - європейській стороні не буде необхідним виробляти, купляти а потім продавати оборонну продукцію, оскільки вона вироблятиметься на місці, і там же буде реалізовуватися. Крім того, таке співробітництво значно скоротить витрати транспортні витрати на перевезення сировини та готової продукції. Таким чином ЄС досягатиме відразу двох цілей - він розвиватиме українську промисловість і сприятиме більшій автономії України у виробництві військового обладнання.

Жозеп Боррель повідомив, що ці та інші теми європейські урядовці обговорювали за участю міністра оборони України Рустема Умєрова, який долучився до учасників Ради ЄС в режимі телеконференції, але не з Києва, а з лінії фронту, звідки й пояснював колегам ситуацію на місці події. У зустрічі взяв участь також генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, що дозволило провести жваве обговорення та координацію військової допомоги для України з боку ЄС та від Альянсу.

Читайте також: Боррель - про право України бити по РФ: Згідно з законами війни, це цілком можливо

«Ми обговорили багато речей. Наприклад, зобов’язання у постачанні систем протиповітряного захисту та перехоплювачів - Німеччина вийшла з ініціативою щодо збільшення внесків країн-членів у протиповітряну оборону. Ми проаналізували в деталях постачання боєприпасів, за різними каналами, від Чеської ініціативи до ініціативи ЄС зі спільного замовлення (боєприпасів) прямо від промисловості. Це є ключовим питанням, як зупинити російський наступ і як ми можемо допомогти українцям розвинути власні промислові спроможності», - підкреслив високий представник ЄС.

Як вже повідомлялося, 28 травня у Брюсселі відбулося засідання Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин на рівні міністрів оборони європейських країн. Головною темою зустрічі стало продовження та посилення військової допомоги для України, її підтримка у захисті від неспровокованої та злочинної російської агресії.

Фото: European Union/EP

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-