Україна в ООН: Розслідуємо російські кібератаки як воєнні злочини
Про це заявила на дебатах високого рівня в Раді Безпеки ООН заступниця постійного представника України при цій організації Христина Гайовишин, передає власкор Укрінформу в Нью-Йорку.
«Україна стикнулася з російською агресією, зокрема й у кіберпросторі, – розповіла вона. – Від початку війни російські кібератаки стають дедалі більш витонченими й націленими на урядові й силові структури, бізнес та фінансові установи».
За словами дипломатки, московські кіберзлочинці здійснюють фішингові атаки, кібершпигунство, атакують об'єкти критичної інфраструктури, а також поширюють дезінформацію та пропаганду.
Україна активно співпрацює з міжнародними партнерами «для розбудови ефективного кіберпотенціалу» й реалізації права на самооборону в кіберпросторі, зазначила вона.
«Крім того, Україна почала розслідувати та переслідувати кібератаки як воєнні злочини», – вказала Гайовишин.
Вона наголосила, що в ООН було підтверджено: міжнародне право, включаючи Статут Організації, застосовується в кіберпросторі – так само, як і в інших сферах. У цьому контексті українська дипломатка нагадала, що нещодавно російська кібершпигунська група APT28 здійснила кібератаки проти низки країн-членів ЄС.
«Тому всі державні суб'єкти, які діють всупереч узгодженим правилам, мають бути притягнуті до відповідальності», – резюмувала заступниця постійного представника України при ООН.
Як повідомляв Укрінформ, у четвер Південна Корея, яка головує в Раді Безпеки ООН у червні, скликала відкриті дебати високого рівня для обговорення нових загроз у кіберпросторі.