«Народний супутник» допоміг ГУР зробити 4173 знімки російських об’єктів
Як передає Укрінформ, про це ГУР Міноборони повідомляє у Фейсбуці.
Фахівці ГУР використовують космічний апарат ICEYE для виявлення російських цілей і захисту держави уже майже два роки.
Як підкреслили у розвідці, новий рівень якості та оперативності отримання розвідувальних даних став можливим завдяки ініціативі благодійного фонду Сергія Притули і пожертвам українців на "народний байрактар", кошти з якого були спрямовані на закупівлю супутника за запитом Міністерства оборони України.
"Дуже важливо, що розвідка із земної орбіти дозволяє отримувати дані як на тимчасово окупованих територіях України, так і в інших місцях планети, де перебувають військові сили і засоби терористичної Росії", - зазначили в ГУР.
За період використання "народного супутника" і доступу до сузірʼя супутників ICEYE фахівці ГУР загалом зробили 4173 знімки ворожих об’єктів, серед них: 370 аеродромів, 238 позицій ППО та радіотехнічної розвідки, 153 нафтобази та склади пального, 147 складів ракетного, авіаційного озброєння та боєприпасів, 17 військово-морських баз.
Фахівці ГУР за допомогою супутників зробили знімки російських об’єктів / Фото: Головне управління розвідки Міністерства оборони УкраїниТакож в об’єктиві ICEYE перебувають пункти постійної дислокації російських сил, полігони, військові містечка, центри мобілізаційного розгортання, що дозволяє відстежувати динаміку рухів Росії з особовим складом, розкривати її воєнні наміри з метою їхнього зриву.
"Народний супутник" дозволяє стежити за об’єктами військово-промислового комплексу РФ і його мережею логістики, куди належить і незаконний міст між Росією і тимчасово окупованим Кримом.
"Величезна перевага космічного апарата ICEYE - у його здатності чітко бачити скупчення навіть ретельно замаскованих у "зеленці" механізованих підрозділів противника з його технікою", - підкреслили в ГУР.
"Сила "народного супутника" спроможна точно ідентифікувати вид та тип виявлених бойових літаків, кораблів, засобів ППО ворога, а також фіксувати рівень пошкоджень на уражених об’єктах агресора. Близько 38% з усього масиву даних, отриманих завдяки ICEYE, було використано для безпосередньої підготовки вогневого ураження ворога - це мільярди доларів збитків для Росії, і ціна її агресії буде зростати", - наголосили в розвідці.
Як повідомляв Укрінформ, Центр спеціальних операцій “А” Служби безпеки України отримав для роботи на передовій п’ять ударних дронів “Перун” і три наземні станції управління БПЛА від фонду Сергія Притули.
Фото: Фейсбук / ГУ Міноборони