Тактика РФ у Криму зводиться до мінімізації ризиків знищення Україною кораблів - Плетенчук
Про це під час брифінгу повідомив речник ВМС ЗСУ капітан третього рангу Дмитро Плетенчук, передає Укрінформ.
«Ворог чудово розуміє, що Крим є небезпечною локацією і вимушений незважаючи на досить великі складнощі з розміщенням цього корабельного складу в інших пунктах базування, вимушений все одно це робити. І робить він це не тому, що так йому просто захотілось, а тому що він намагається розосередити цей корабельний склад, щоб його вберегти від ураження», - зазначив Плетенчук, додавши, що в Криму для російських кораблів не лишилось безпечних місць.
Відповідаючи на питання щодо зміни тактики ворога, речник зауважив, що вона змінилася після призначення нового керівництва ЧФ РФ.
«Вона змінилася через кілька місяців після призначення нового очільника так би мовити Чорноморського флоту так званої Російської Федерації. Так, вони вдалися до декількох тактичних рішень, замінили корабельну складову повітряною фактично. Патрулювання здійснюється за рахунок літаків найрізноманітніших класів і гелікоптерів, і в тому числі безекіпажних дронів. Тому що безпосередньої присутності в акваторії Чорного моря не спостерігається. Єдине, що вони для цього використовують періодично, - це підводні човни, яких залишилося в Чорному морі 4 одиниці, 3 з яких є носіями крилатих ракет і принаймні 2 з них постійно можуть виходити в море. Плюс ще підводний човен, який не є носієм крилатих ракет», - розповів Плетенчук.
На думку речника, попереднього командувача ЧФ РФ відсторонили за великі втрати.
«Тактика зводиться до мінімізації ризиків щодо знищення корабельно-катерного складу. Ймовірніше за все попереднього командувача Соколова зняли саме через великі втрати у відсотковому значенні кораблів та катерів", - наголосив Плетенчук.
Речник також зауважив, що ворог намагається максимально звузити Керченську протоку, аби протистояти українським морським дронам.
«Керченську протоку вони максимально намагаються звузити для того, щоб полегшити собі контроль над можливим вторгненням морських дронів. Тому відносно безпечною вони для себе вважали акваторію Азовського моря і там проводили навчання. Але кораблі там теж не затрималися і повернулися в пункт базування в Новоросійськ», - розповів він.
Як повідомляв Укрінформ, у Чорному морі станом на 6:30 середи, 17 липня, російські військові кораблі відсутні.
Фото ілюстративне