Аналітики виявили ще одну групу хакерів із РФ, які намагаються зламати комп’ютери дипломатів

Аналітики виявили ще одну групу хакерів із РФ, які намагаються зламати комп’ютери дипломатів

Укрінформ
Хакери групи Fighting Ursa (APT28 або Fancy Bear) російської військової розвідки вставляють в рекламу розкішних автомобілів шкідливі програми для збору облікових даних, намагаючись ввести в оману дипломатів.

З такою інформацією з Axios поділилися аналітики дослідницького відділу Unit 42 з американської компанії Palo Alto Networks, передає Укрінформ.

Зазначається, що нова схема почала працювати ще в березні, і, ймовірно, була спрямована на дипломатів, хоча аналітики не знають, скільки всього людей могло стати мішенню цієї схеми.

В одній рекламі хакери створили оголошення позашляховика Audi Q7 Quattro 2009 року випуску приблизно за 5 500 євро. Пост рекламує «Дипломатичний автомобіль на продаж» і містить контактну інформацію та шість зображень автомобіля з різних ракурсів.

Вебсайт із зображеннями та рекламою розміщено на звичайних вебхостах, що ускладнює традиційним кіберінструментам позначати їх як шкідливі, а компаніям – блокувати доступ до цих сайтів.

Аналітики заявили, що за цією схемою стоїть група Fighting Ursa, яку інші фірми з кібербезпеки називають APT28 або Fancy Bear, на основі онлайн-інфраструктури та шкідливого програмного забезпечення, використаного нею в цій схемі.

Майкл Сікорскі, віцепрезидента відділу розвідки загроз і головний технічний директор Unit 42, пояснив, чому хакери зосереджені саме на автомобілях.

Читайте також: Російські хакери масово атакували українські Телеграм-канали

За його словами, дипломати постійно прагнуть якомога швидше купити та продати автомобілі з дипломатичними номерами через брак часу на підготовку до переїзду.

Як повідомляв Укрінформ, хакери APT29 (або Cozy Bear), яких підозрюють у роботі на російську зовнішню розвідку, намагалися зламати комп’ютери десятків дипломатів, які працюють у посольствах в Україні, використовуючи фейкову рекламу BMW.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-