Дозвіл для України на застосування ATACMS може бути переломним моментом у війні - Дуда
Про це заявив у понеділок під час брифінгу у Варшаві президент Польщі Анджей Дуда, передає власний кореспондент Укрінформу.
Як зазначив польський лідер, згода президента США Джо Байдена на використання Україною наданих американцями ракет середньої дальності та можливість атакувати ними цілі в Росії є «дуже важливою зміною».
Він додав, що за цим рішенням США «йдуть також відповідні рішення Франції і Великої Британії», що є дуже позитивним розвитком ситуації, оскільки Україна повинна мати засоби, аби відсунути російський тил, щоб він не був занадто близько до лінії фронту.
«Це докорінно змінює ситуацію на фронті. Я вважаю, що це рішення президента Байдена було дуже потрібним, і добре, що воно прийняте. Росія чітко бачить, що Україна отримує сильну й рішучу підтримку, і що ця сильна і жорстка позиція Заходу щодо агресії проти суверенної та незалежної держави є абсолютно непоступливою і послідовною... Це дуже важливий, можливо, навіть переломний момент у цій війні», - наголосив Дуда.
На думку президента РП, українські удари за лінією фронту, по території Росії, ймовірно, змусять росіян відійти від лінії фронту та від кордонів України, а отже, обмежать можливості РФ вести наступальні дії.
«Насправді це має суто і виключно оборонний характер, що дозволяє Україні ефективніше захищатися від російської агресії», - наголосив Дуда.
Як повідомляв Укрінформ, 17 листопада видання The New York Times з посиланням на свої джерела поінформувало, що президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати далекобійні ракети ATACMS по території Росії.
Після цього французьке видання Le Figaro написало, що Британія і Франція надали Україні дозвіл бити далекобійними ракетами SCALP/Storm Shadow по території РФ. Згодом ця новина була виправлена з уточненням, що країни раніше підтримали дозвіл на завдання ударів по РФ, а не ухвалили окреме рішення.
У понеділок, 18 листопада, міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро сказав, що Париж ще розглядає надання Україні дозволу на удари ракетами Scalp по РФ.
Фото: PAP/Leszek Szymański