Росія найближчими днями може провести повторні випробувальні запуски балістичних ракет - ISW

Росія найближчими днями може провести повторні випробувальні запуски балістичних ракет - ISW

Укрінформ
Росія найближчими днями може провести нові випробувальні запуски балістичної ракети «Орєшнік» або подібних.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.

Як зазначається, російські джерела стверджують, що Росія закриє частину свого повітряного простору 23 - 24 листопада для проведення ракетних випробувань, але не уточнюють, який тип ракети випробовують російські війська. Водночас заступник начальника ГУР МОУ генерал-майор Вадим Скібіцький 22 листопада заявив, що Росія, ймовірно, має до 10 ракет «Орєшнік» і може провести випробувальні пуски всіх цих ракет у майбутньому.

Володимир Путін і військове керівництво РФ продовжують вихваляти балістичну ракету, запущену по Україні 21 листопада, ймовірно, намагаючись роздути уявлення про свої можливості і заохотити Захід і Україну до самостримування, зазначають в ISW.

Читайте також: Україна і Європа не повинні схилятися перед залякуваннями російського диктатора - глава МЗС Чехії

Путін на зустрічі 22 листопада з керівництвом Міністерства оборони Росії, представниками ОПК і розробниками ракет заявив, що «Орешнік» не є модернізацією старої радянської ракети, а російські конструктори створили її «на основі сучасних, передових розробок».

«Однак у звітах США та України про удар балістичною ракетою 21 листопада наголошувалося, що ракета «Орєшнік» за своєю суттю не є новою російською здатністю. Офіційні особи Білого дому та Пентагону підтвердили, що Росія запустила балістичну ракету середньої дальності (БРСМ) по Україні, а речниця Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що Росія створила БРМ на базі існуючої російської моделі міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) РС-26 «Рубєж» Сінгх також повторила, що Україна вже стикалася з атаками Росії ракетами, які мають «значно більші» боєголовки, ніж «Орєшнік», – зауважують аналітики.

За оцінкою ISW, удар балістичної ракети 21 листопада не є принципово новим російським потенціалом.

«Росія отримує вигоду від розмов навколо удару 21 листопада і, ймовірно, сподівається, що розпалювання занепокоєння з приводу запуску ракети «Орєшнік» спонукає Захід зменшити підтримку України», - вважають аналітики.

Читайте також: Удар новою балістичною ракетою по Україні свідчить про відчай Путіна - експолковник Бундесверу

Як повідомляв Укрінформ, за даними Повітряних сил Збройних сил України, вранці 21 листопада росіяни запустили по Дніпру міжконтинентальну балістичну ракету, «Кинджал» та сім крилатих ракет Х-101, при цьому підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.

Володимир Путін заявив, що російська армія завдала удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності «Орєшнік» нібито у відповідь на застосування американських і британських далекобійних ракет ЗСУ.

Фото ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-