Місія ООН з прав людини зреагувала на російський авіаудар по Запоріжжю

Місія ООН з прав людини зреагувала на російський авіаудар по Запоріжжю

Заява
Укрінформ
Удар військ РФ по Запоріжжя із застосуванням планерних авіабомб демонструє небезпечність цієї зброї для цивільних осіб у густонаселених районах, що викликає занепокоєння з погляду міжнародного гуманітарного права.

Про це йдеться у заяві Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), передає Укрінформ.

«Атака на Запоріжжя (6 грудня - ред.) наочно показує, чому використання зброї з великою кількістю вибухівки у населених районах є неприпустимим. Такі дії неминуче призводять до втрат серед цивільного населення та масштабних руйнувань цивільної інфраструктури» — зазначила голова ММПЛУ Даніель Белль.

У заяві вказується, що планерні авіабомби зазвичай містять велику кількість вибухових речовин, і це робить їх дуже руйнівними.

У ММПЛУ підрахували, що у період з вересня до листопада в Україні внаслідок ударів планерних авіабомб загинули 108 цивільних осіб, а 755 отримали поранення. Це становить 25% від загальної кількості жертв серед цивільних осіб за цей час. Зокрема 7 листопада планерні авіабомби поцілили у кілька житлових районів у Запоріжжі, внаслідок чого загинуло щонайменше дев’ять осіб, а 42 були поранені. Одна з бомб влучила в житловий будинок, а інша – в онкологічний центр, де на той момент проводили хімієтерапію. Атака завдала значної шкоди будівлі, спричинивши поранення, як медичного персоналу, так і пацієнтів.

Читайте також: Двоє дітей загинули у Запоріжжі внаслідок російського авіаудару - ОВА

У місії підкреслюють, що кількість жертв серед цивільних осіб від планерних авіабомб значно зросла порівняно з минулим роком. За перевіреними ММПЛУ даними, з 1 січня до 30 листопада 2024 року внаслідок ударів планерних авіабомб загинула 341 цивільна особа і 1803 отримали поранення. Це відповідно втричі та вшестеро більше, ніж у 2023 році.

Зростання кількості жертв серед цивільних осіб цьогоріч пов’язане з модифікаціями авіабомб, що дозволяють їм планерувати, а не просто падати, і це значно збільшує дальність. Через це такі бомби вражають міста далеко від лінії фронту. ММПЛУ вперше зафіксувала випадки загибелі цивільних осіб від цих бомб у Харкові на початку 2024 року, у Сумах та області – в серпні, у Запоріжжі – у вересні.

Читайте також: У Запоріжжі показали наслідки російського авіаудару

«Модифікація планерних авіабомб дала можливість російським збройним силам завдавати ударів по містах, які раніше були поза зоною досяжності такої зброї. У результаті цивільне населення великих українських міст, як-от Харкова, Сум та Запоріжжя, стикнулося з безпрецедентними загрозами, що спричиняють катастрофічні наслідки», — зазначила Даніель Белль.

Як повідомляв Укрінформ, у Запоріжжі від авіаудару, якого армія РФ завдала ввечері 6 грудня, загинули десятеро осіб, 27 постраждали.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-