Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

РФ зробила 6000 «Шахедів» до вересня 2024 року, але стільки ж далекобійних БПЛА-камікадзе уже отримали Сили оборони України

РФ зробила 6000 «Шахедів» до вересня 2024 року, але стільки ж далекобійних БПЛА-камікадзе уже отримали Сили оборони України

Блоги
Укрінформ
Що нам варто розуміти про реальні масштаби виробництва безпілотників різних типів на потужностях українського ОПК

За 11 місяців 2024 року Сили оборони України отримали загалом 1,2 мільйона дронів різних типів, зокрема шість тисяч далекобійних БПЛА, серед яких Ан-196 "Лютий", Firepoint та інші.

Відповідні дані у своєму повідомленні з кількісною розбивкою по типах переданих БПЛА для нашого війська наводить у своєму повідомленні Міноборони України. Для наочності варто навести таке порівняння – таку ж кількість "Шахедів", тобто шість тисяч одиниць, росіяни змогли виготовити до вересня 2024 року.

Виробництво Shahed-136, фото ілюстративне
Виробництво Shahed-136, фото ілюстративне

Виходячи із наведеного порівняння бачимо, що за підсумками поточного року український оборонно-промисловий комплекс таки вийшов на еквівалентні показники виробництва далекобійних БПЛА-камікадзе, як і рашисти зі своїми "Шахедами".

Але є наступне "але". У випадку з росіянами можна простежити навіть певну конкретну хронологію, як саме у них розгорталось виробництво Shahed-136/131 на власних потужностях, і це на перший погляд може виглядати вагомо.

Водночас, що стосується питання далекобійних дронів-Deepstrike для Сил оборони України, то картина виглядає так – маємо лише кількість поставлених БПЛА, і водночас реальний стратегічний ефект від їх застосування для ударів по противнику.

Підготовка до старту далекобійних дронів-камікадзе, фото наводить Генштаб ЗСУ
Підготовка до старту далекобійних дронів-камікадзе, фото наводить Генштаб ЗСУ

Що стосується РФ та їх підсумків по виробництву "Шахедів", то тут можемо зокрема простежити наступний момент: у січні-квітні 2024 року ворог виробляв у місяць в середньому по 410 "Шахедів", у травні-липні 2024 року – уже по 371 "Шахедів", а от уже у серпні 2024 року обсяг виробництва різко підскочив до 790 одиниць на місяць, при цьому передумови такого стрибка не до кінця ясні.

При цьому слід зауважити, що на показник у 6000 вироблених Shahed-136/131 росіяни на потужностях об’єкта "Алабуга" вийшли на 1 рік раніше плану, бо на такий показник рашисти планували вийти взагалі у вересні 2025 року. З чого в свою чергу випливало, що РФ зуміла вийти на середній річний темп виробництва у 4700 "Шахедів".

Об'єкт
Об'єкт "Алабуга" по виробництву Shahed-136 в РФ, 2023 рік, супутниковий знімок від Maxar

При цьому також слід зауважити, що нарощення обсягів виробництва Shahed-136/131 хоч і привело до нарощення інтенсивності повітряних атак, але однак ще не привело до збільшення показника влучань при ударах по нашій території.

Водночас, що стосується 6000 БПЛА-Deepstrike для Сил оборони України, то тут маємо не тільки ефективну кампанію ударів по російських НПЗ весною 2024 року, але й також те, що ЗСУ ударами по РФ за 2 тижні досягли більшого, ніж санкції за 2 роки. Бо інтенсивність ворожих артобстрілів скорочено в 1,5 разу саме завдяки ударам БПЛА по арсеналах боєприпасів армії РФ.

Вибух на арсеналі ГРАУ міноборони РФ
Вибух на арсеналі ГРАУ міноборони РФ

Defense Express

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-