Снайпер «Койот» у «Станції Краматорськ»: У НАТО є технології, у нас - реальний досвід
Таку думку висловив «Койот», командир взводу снайперів Десантно-штурмових військ ЗСУ, у програмі «Станція Краматорськ», що вийшла на Ютуб-каналі Укрінформу.
«Якщо в них є записаний курс, вони його змінювати не будуть, навіть якщо ми розкажемо про реальні умови на війні зараз», – розповів «Койот» про недоліки навчання снайпінгу за кордоном.
За його словами, європейці дуже сильні в теорії, бо у них на програми виділяються чималі кошти. «Вони можуть дозволити собі найновіші девайси і в цьому, звісно, нас переважають. Водночас їхні снайпери не знають, що таке робота під постійними скидами дронів, як маскуватися, щоб стати непомітним для тепловізора і багато чого іншого, що українські снайпери освоїли на реальному досвіді. Ми вже адаптовані під умови сучасної війни», – пояснив свою думку офіцер.
«Койот» розповів про своє навчання снайпінгу в Україні. За його словами, у 2019 році школа снайперів вже відрізнялася від тієї, що існувала у 2018-му. А в 2020-му, коли він проходив програму підвищеного рівня снайпера, додалося ще більше змін.
«Ми спроможні у себе, всередині країни, змінюватися і удосконалювати снайперську справу», – переконує військовий.
Нестачу технологічних девайсів українські стрільці компенсують маленькими хитрощами, зазначив «Койот». Наприклад, стежать за противником за допомогою фотоапаратів, а від тепловізорів маскуються звичайними парасольками. «Це набагато краще за антитепловізорні пончо, які все одно з часом нагріваються, бо ж тепло тіла десь має діватися. А парасолька не має контакту з тілом, тож захист під нею практично ідеальний, особливо якщо підібрати таку, що не має чіткого контуру», – поділився лайфхаком снайпер.
У програмі «Станція Краматорськ» військовий також розповів, як уберегтися від пострілу ворожого снайпера. Переглянути повне інтерв’ю можна на Ютуб-каналі Укрінформу.
«Койот» – командир взводу снайперів Десантно-штурмових військ ЗСУ. З 2022 року виконував завдання у багатьох гарячих точках на різних напрямках фронту, зокрема на Харківщині та в Бахмуті.
Як повідомлялося, «Станція Краматорськ» – це спільний продукт Укрінформу та Центру протидії з дезінформацією при РНБО. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя та водночас висвітлити основні російські ІПСО на тему армії та війни.
Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.