«Суд» над Меджлісом долучив до справи купу непотрібних документів
Про це повідомляє видання «Аргументы недели. Крым», що веде тестову онлайн-трансляцію із засідання суду.
«Сторона адміністративного позивача постійно посилається на події травня 2014 року (акція протесту на КПП в Армянську у зв'язку із забороною в'їзду до Криму Мустафі Джемілєву - ред.), які нібито мають відношення до Меджлісу, але не представляють ніяких підтверджень. Це cправа відносно окремих осіб, але не Меджлісу», - заявив Джелялов.
Крім того, відповідач просить прибрати з матеріалів кримінальну справу, порушену відносно Рефата Чубарова, вважаючи неправомірним всі його вислови відносити до справи Меджлісу.
Джелялов також вважає як неприйнятну присутність у справі про Меджліс матеріалів кримінального провадження відносно колишнього телеоператора ATR Ескендера Небієва, оскільки той не є членом Меджлісу.
Не має відношення до позову, що подається «прокуратурою», і брошура Мустафи Джемілєва «Галявина протестів у Криму», оскільки вона датується 1987-1988 роками, коли Меджлісу в Криму ще не було.
Крім того, не відносяться до доказів нібито екстремізму Меджлісу застереження «прокуратури» Чубарову в квітні 2014 року, коли на будівлю Меджлісу повернули прапор України.
З приводу цих матеріалів адвокат Агальцова зазначила: «У мене є футболка з прапором Америки, але це не означає, що я закликаю до порушення цілісності РФ».
Як вважає адвокат Темішев, з матеріалів справи необхідно прибрати і застереження, наприклад, Ахтему Чийгозу і ряду кримських татар, винесені після 3 травня 2014 року перед Днем депортації кримськотатарського народу.
«Це лише попередження, після яких не було ніяких порушень, відтак немає підстави їх в чомусь обвинувачувати», - пояснив адвокат.
Як повідомляв Укрінформ, 25 квітня в Криму почалося засідання так званого Верховного суду Криму за позовом «прокуратури» Криму про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією.