Справа Хізб-ут-Тахрір: Зейтуллаєва етапували до колонії в Башкортостані
Про це заявив кримський адвокат Едем Семедляєв в ефірі радіо "Хаят", повідомляє проект "Крим.Реалії".
"Зейтуллаєв прибув до виправної колонії №2 УФСІН Росії в Республіці Башкортостан", - йдеться у повідмленні.
Тим часом захист іншого кримського політв'язня Олександра Костенка подав клопотання про заміну покарання - позбавлення волі - на більш м'яке, його планують розглянути у Кірово-Чепецькому районному суді Кіровської області 4 жовтня.
«За прогнозами: вірю й сподіваюся, але якщо дивитися на речі й практику російських судів у цій категорії справ тверезо, статті 79 і 80 КК Росії задовольняються часто, коли до закінчення строку залишається менше ніж півроку. Термін позбавлення волі Костенка О.Ф. закінчується 06.08.2018», – написав адвокат Дмитро Сотников на своїй сторінці у Facebook.
Як повідомлялося, Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в «участі в терористичному співтоваристві» і засудив його до 7 років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному Суді Росії, і справу знову направили в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягали на тому, щоб Зейтуллаєва визнали не учасником, а організатором терористичного співтовариства. Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення.
27 липня Верховний суд Росії збільшив з 12 до 15 років термін позбавлення волі для Зейтуллаєва. У відповідь на це севастополець оголосив голодування.
Олександрові Костенку в Криму присудили чотири роки і два місяці тюремного ув'язнення. За версією слідства, 18 лютого 2014 року під час «масових заворушень» у Києві Костенко заподіяв тілесні ушкодження співробітнику кримського спецпідрозділу «Беркут». Активіст також, як стверджують силовики, без передбаченого законом дозволу зберігав за місцем проживання нарізний ствол.
Костенко не визнав своєї провини. Наприкінці лютого 2016 року президія підконтрольного Росії Верховного суду Криму розглянула касаційну скаргу захисту Костенка і ухвалила рішення «залишити судові акти без зміни, призначити шляхом поглинання більш суворого менш суворим покаранням 3 роки 6 місяців позбавлення волі».
Нині Костенко перебуває в колонії загального режиму міста Кірово-Чепецьк.