У бюджеті-2018 закладуть кошти на правову підтримку родин політв'язнів
Про це заявила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час урочистого засідання ВР, присвяченого 100-річчю проведення першого Курултаю кримськотатарського народу, повідомляє кореспондент Укрінформу
«Я хочу поінформувати вас, що в бюджеті на 2018 рік, завдячуючи нашій спільній з Мустафою Джемілєвим, з Рефатом Чубаровим ініціативі, буде підтримана позиція, що в Міністерстві закордонних справ, а також в Міністерстві з тимчасово окупованих територій буде закладений спеціальний рядок для створення такого фонду юридичної правової підтримки тих родин, чиї представники сьогодні утримуються окупаційним режимом», - зазначила Геращенко.
Вона запевнила учасників урочистого засідання, що «український парламент чудово усвідомлює свою відповідальність за повернення Криму».
«Ми розуміємо, що ця боротьба має відбуватися не тільки на рівні риторики і законодавства, не тільки під час участі всіх наших парламентських делегацій на всіх міжпарламентських майданчиках, а також і при конкретній допомозі родинам українців, кримських татар, які залишаються на окупованій території і мають серйозні проблеми з тим, коли заарештовані, затримані представники їх родин, з підтримкою», - підкреслила перший заступник голови Верховної Ради.
Курултай кримськотатарського народу - національні збори, найвищий представницький повноважний орган кримськотатарського народу.
Перший Курултай був проведений у грудні 1917 року. Це був національний з'їзд представників кримськотатарських організацій, на якому вирішувалося питання про подальшу долю Криму і кримськотатарського народу. З'їзд обрав Тимчасовий Кримсько-Мусульманський Виконавчий Комітет, головою якого став Номан Челебіджихан (Челебі Челебієв).
Курултай взяв на себе повноваження Мусульманського виконкому, проголосив створення Кримської Народної Республіки, прийняв Конституцію і державну символіку: національний прапор блакитного кольору, національний герб у вигляді золотої тамги кримських ханів і національний гімн.
Курултай став парламентом Кримської Народної Республіки, головою уряду було обрано Номана Челебіджихана.
Однак у результаті величезної протидії робота Курултаю була припинена за дуже короткий період, але рішення і закони, прийняті першим Курултаєм, мали колосальне значення.
5 жовтня цього року Верховна Рада України прийняла постанову про проведення урочистого засідання у Верховній Раді України, присвяченого 100-річчю першого Курултаю кримськотатарського народу.
22 листопада Кабінет міністрів затвердив план заходів з підготовки та відзначення 100-річчя Курултаю.