На Чернігівщині відкрили меморіальну дошку Номану Челебіджіхану
Про це повідомляє у Facebook перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова.
"100 років назад - 23 лютого 1918 р. закатували та вбили лідера кримських татар Номана Челебіджіхана, муфтія кримських татар, духовного та політично лідера. Сьогодні в Ічні встановлено пам’ятну дошку на честь автора гімну мого народу - Номана Челебіджіхана", - йдеться у повідомленні.
Заступник міністра пояснила, що пам'ять кримськотатарського лідера вшанували саме тут, тому що Челебіджіхан кілька разів зупинявся на залізничному вокзалі Ічні по дорозі в Петербург на навчання.
Джапарова зазначила, що український та кримськотатарський народи мають багато спільного в своїй історії. Є численні приклади співпраці, взаємодопомоги та спільної боротьби за свободу. Перекопський мурза Тугай-бей загинув під Берестечком, допомагаючи українцям виборювати свободу, під Конотопом було спільними зусиллями здобуто перемогу над ворогом обох народів - над російськими загарбниками. Підполковник армії УНР Алі-бей Булатуков проливав свою кров у боях за незалежність України в часи Визвольних змагань 1917 - 1921 років.
"Саме тут, на Ічнянщині, у 1659 році, біля села Крупичполе, об'єдналися війська гетьмана Івана Виговського та кримського хана Мухаммед Герая 4-го Софу напередодні переможної Конотопської битви. У 2017 році, на згадку про цю подію, в Крупичполі було відкрито перший в державі пам'ятник, що символізує українсько-кримськотатарську дружбу. У вересні 2017 було створено Ічнянське районне товариство українсько-кримськотатарської дружби "Бірлік". Торік на державному рівні відзначалося сторіччя Першого Курултаю, до цієї дати була перекладена книжка видатного кримськотатарського літератора й дослідника Юнуса Кандима "Не заросте травою поле бою...", знаменно, що ця книжка, яка поширювалася в стінах Верховної Ради, була надрукована саме в Ічні", - нагадала Джапарова.
Ініціатором встановлення пам’ятної дошки став вчений, дослідник, історик, перекладач Юрій Косенко.
Фото: Еміне Джапарова, Фейсбук