Екологічне лихо: Херсонщина готова прийняти дітей із окупованого Криму
Про це поінформував журналістів голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв після озайомлення урядової міжвідомчої робочої групи із ситуацією, що склалася в результаті виробничої діяльності кримського заводу "Титан" у населених пунктах Каланчацького і Чаплинського районів області, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ми зараз прораховуємо, моделюємо різні варіанти наслідків. Якщо доведеться нам евакуювати наших дітей (з населених пунктів Каланчацького і Чаплинського району, розташованих у зоні впливу заводу "Титан" - ред.), то, відповідно, для цього є потужності. Ми сьогодні готові приймати і дітей з Криму, які потерпають від цих викидів, готові надавати їм медичну і реабілітаційну допомогу", - сказав Гордєєв.
Як він зазначив, облдержадміністрація вже написала відповідні листи в Генічеський район, щоб там забронювали для каланчацьких і чаплинських дітей дитячі табори, і не закривали їх після сезону. "Так само будемо працювати зараз ще зі Скадовським та Голопристанським районами (які теж є курортними приморськими районами області - ред.)", - наголосив голова ОДА.
Як повідомляв Укрінформ, у місті Армянськ в анексованому Росією Криму у ніч на 24 серпня сталися викиди невідомої отруйної речовини, що призвело до різкого погіршення здоров'я місцевих жителів і особливо дітей. Крім того, на металевих предметах, деревах, дахах будинків і навіть усередині приміщень утворився маслянистий наліт з жовто-зеленим відтінком.
У Херсонській області також було зафіксовано факти хімічного забруднення повітря й грунту.
Лише на 12-й день екологічної катастрофи "влада" Криму "припинила" на два тижні роботу заводу "Титан" в Армянську. Дітей шкільного віку і дошкільнят з матерями розпорядилися відправити до санаторіїв.
Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини передав інформацію про викиди шкідливих речовин в районі Армянська на півночі анексованого Росією Криму в ООН, ОБСЄ, ВООЗ і Міжнародний комітет Червоного Хреста.