У МІП назвали фейком новину про зникнення "скіфського золота"
Про це заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.
"Наразі активно роздмухується фейкова новина, що буцімто українські "шахраї вкрали скіфське золото, що зберігається в музей Алларда Пірсона в Амстердамі". Офіційно. Це не співпадає з дійсністю. Прошу українські ЗМІ не розкручувати цей "інформаційний вкид", - зазначила Джапарова.
Заступник міністра запевнила, що від музею та адвокатів в Амстердамі отримано підтвердження того, що артефакти залишаються в музеї.
Мінінформполітики обіцяє найближчим часом скликати прес-конференцію з цього приводу.
Як повідомляв Укрінформ, окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення, що експонати виставки "Крим: скарби і таємниці Чорного моря", на які претендувала Російська Федерація, будуть повернені Україні, а не кримським музеям.
У 2013 році Національний музей історії України в Києві та чотири кримські музеї передали спочатку до німецького Бонна, а потім до Музею Алларда Пірсона в Амстердамі 584 експонати зі своїх колекцій. Голландці у період з 6 лютого по 18 травня 2014 року проводили виставку «Крим - золото і таємниці Чорного моря». Через величезний ажіотаж і неспокійну ситуацію в Україні її подовжили до 31 серпня. Пізніше Музей Алларда Пірсона відмовився повертати "скіфське золото" як музеям окупованого Криму, так і Національному музею історії України, який представляє Музейний фонд України. Пояснили відмову тим, що до Криму експонати не можна передавати через анексію Росією, яка офіційно почалася 18 березня 2014 року.
У коментарі Укрінформу 13 вересня цього року міністр культури Євген Нищук зазначив, що Росія, подавши апеляцію, намагається затягнути розгляд справи. За останньою інформацією, апеляційне слухання відбудеться в березні 2019 року. "Позиція України є сильною і ми сподіваємось на справедливість Нідерландського суду і на дієвість Конвенції ЮНЕСКО 1970 року", - наголосив міністр.