Херсонські активісти вимагатимуть звільнити Бекірова під посольством РФ у Києві
Про це поінформував у виступі на мітингу на підтримку незаконно затриманих та засуджених в Криму та Росії українських громадян, що відбувся у суботу в Херсоні, громадський активіст, козак Війська Запорозького Низового Анатолій Шпак, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"У Криму окупаційна влада демонструє, що там немає ніякого милосердя, ніякого співчуття. Коли корінний кримчанин, інвалід першої групи, без ноги, поїхав до своєї мами, і його на кордоні схопили і кинули в катівні - це страшно. І тому ми провели вже кілька акцій, сьогодні - тут, в Херсоні. І будемо у Києві, під посольством Росії вимагати звільнення. Тому що для нього (Едема Бекірова - ред.) кожен день у катівнях - смертельний", - сказав Шпак.
Як він заявив, для звільнення і врятування Бекірова буде докладено усіх можливих зусиль. "Якщо він помре - то тільки не в катівнях, тільки вільним кримським татарином", - наголосив Шпак.
Як повідомляв Укрінформ, 12 грудня 2018 року на в'їзді до окупованого Криму з боку Чонгара під час проходження паспортного контролю на території, контрольованій російськими окупантами, був затриманий громадянин України, житель селища Новоолексіївка Херсонської області Едем Бекіров. Він прямував до Криму до 78-річної матері. 13 грудня щодо Бекірова "суд" обрав запобіжний захід - утримання під вартою в СІЗО. Його звинуватили у зберіганні й передачі "секретному" свідкові 14 кілограмів боєприпасів та зброї.
Бекіров - інвалід першої групи, хворий на цукровий діабет, нещодавно переніс важку операцію на серці.
США та ЄС закликали Росію звільнити Бекірова.
2 січня 2019 року Гульнара Бекірова, дружина Едема Бекірова, оприлюднила на своїй сторінці у Facebook звернення, в якому просить українську та світову спільноту допомогти врятувати чоловіка. За її словами, для Едема, як для хворої людини, яка має діагноз та висновки лікарів, у зв'язку з відсутністю адекватного лікування, проведення динамічного спостереження з обов'язковим контролем результатів лабораторних аналізів та корекції лікування, існує високий ризик загрози життю. Утримання чоловіка у в'язниці, додала Бекірова, означає для нього фактично смертний вирок.