Блогера Мемедемінова посадили у спецкамеру кримського СІЗО - адвокат

Блогера Мемедемінова посадили у спецкамеру кримського СІЗО - адвокат

Укрінформ
Кримського цивільного журналіста, блогера Нарімана Мемедемінова в СІЗО Сімферополя із загальної камери перевели в камеру, яка знаходиться під посиленим контролем.

Про це розповів його адвокат Еміль Курбедінов, повідомляється на сторінці громадянської ініціативи «Кримська солідарність» у Facebook.

«Адвокат Еміль Курбедінов після відвідування свого підзахисного, Нарімана Мемедемінова, повідомив, що його перевели з загальної камери СІЗО в спецпост», - йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, Мемедемінову пред'явили рапорт, в якому він звинувачується в розповсюдженні, вивченні, пропаганді екстремістської ідеології, «тому необхідно взяти його на профоблік, як особу, яка вивчає, поширює та пропагує екстремістську ідеологію».

Читайте також: "Суд" у Криму залишив блогера Мемедемінова під вартою

«Мемедемінова було переведено до камери, яка знаходиться під посиленим контролем», - йдеться в повідомленні.

Також адвокат розповів про те, що Мемедемінов повідомив про погіршення стану здоров'я. Уже понад місяць він просить про медичну допомогу, але лікарі СІЗО ігнорують прохання. Курбедінов стверджує, що якщо не вивезти підзахисного до лікарні на обстеження і лікування, його стан значно погіршиться, що може мати серйозні ускладнення.

Як повідомляв Укрінформ, 22 березня 2018 року в Бахчисарайському районі в будинку Нарімана Мемедемінова російські силовики і правоохоронці провели обшук. Після цього блогера відвезли на допит в управління ФСБ в Сімферополі.

23 березня «суд» заарештував Мемедемінова. Затриманому пред'явлено звинувачення за ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу Росії (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі Інтернет).

18 січня 2019 року підконтрольний Росії «Верховний суд» окупованого Криму, розглянувши апеляційну скаргу Мемедемінова, залишив його під вартою до 15 лютого.

Прокуратура АРК 23 березня 2018 року внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) Кримінального кодексу України.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) назвала арешт Мемедемінова в Криму «порушенням прав на свободу думки, вільне отримання і поширення інформації, в тому числі за допомогою мережі Інтернет».

Також про переслідування Мемедемінова та інших кримських журналістів і блогерів згадується в заяві, прийнятій на пленумі правління НСЖУ 20 грудня 2018 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-