У Нафтогаза є докази, що РФ планувала захоплення Криму заздалегідь
Про це на брифінгу повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ми вважаємо, що захоплення наших активів відбулося в момент анексії РФ. Все, що було до цього, - це були спроби представити, що це не Росія, щоб захистити Росію від нашого позову. Нам вдалося довести, що РФ забрала наші активи паралельно з анексією. Є дати документів, де незаконна місцева влада заявляє, що начебто вони провели націоналізацію. Є документ, датований лютим. Була спроба показати, що наче якісь люди в Криму щось забрали, а Росія не несе за це відповідальності", - сказав Коболєв.
На його думку, зазначена ситуація доводить, що анексія планувалася заздалегідь.
"Спланувати такі речі - спробу створити документальну базу, що якісь активи забирали до анексії, - не народжується за ніч. Це вкотре доводить, що Росія планувала операцію із захоплення Криму задовго до того, як вона почалася", - наголосив Коболєв.
Як повідомлялося, Нафтогаз ініціював арбітражне провадження проти Російської Федерації у жовтні 2016 року відповідно до Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації «Про сприяння та взаємний захист інвестицій», більш відомої як українсько-російська інвестиційна угода. Постійний третейський суд у Гаазі провів слухання щодо юрисдикції у травні 2018 року.
Арбітражне провадження проти Російської Федерації спільно з материнською компанією ініціювали шість підприємств Групи Нафтогаз: ДАТ «Чорноморнафтогаз», АТ «Укртрансгаз», ТОВ «Лікво», АТ «Укргазвидобування», АТ «Укртранснафта»та ДК «Газ України».
Вчора постійна палата третейського суду в Гаазі визнала, що Росія порушила угоду про захист інвестицій, експропріювавши активи НАК «Нафтогаз України» та її дочірніх підприємств у Криму.
Цим рішенням трибунал не визначив суми збитків Нафтогазу. Розмір збитків буде встановлено на наступному етапі процесу. Експерти Нафтогазу оцінюють вартість експропрійованих у Криму активів щонайменше у 5 млрд дол. США.