Морський трибунал не вимагав від РФ припинити слідство, тому адвокати досі працюють - Гриценко
Про це сказав капітан другого рангу, командир 1-го дивізіону кораблів охорони рейду морського командування Денис Гриценко під час пресконференції в Укрінформі.
“Фактично на даний час Російська Федерація виконала умови трибуналу, за якими вона повинна віддати кораблі та моряків (Україні - ред.). Але в трибуналі нічого не сказано про те, щоб припинити слідство. І по цьому продовжується слідство, але без моряків. Тобто на даний час адвокати продовжують там працювати, наскільки мені відомо”, - зазначив Гриценко, відповідаючи на запитання, якщо справа щодо моряків у РФ не закрита, то чи означає це, що морякам доведеться свідчити.
Водночас він не став коментувати подальший хід процесу, посилаючись на відсутність компетенції в цьому питанні. “Якщо буде потрібна наша присутність — будь ласка, ми будемо свідчити... Тобто на території Російської Федерації нас ніхто не чекає”, - зазначив Гриценко, наголосивши, що це можливо у режимі відеоконференцзв’язку.
Як повідомлялося, 25 листопада 2018 російські силовики біля берегів анексованого Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-Морських сил України: катер "Бердянськ", "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені.
Підконтрольний Росії "суд" в окупованому Криму заарештував усіх затриманих українських військових за звинуваченням у нібито незаконному перетині кордону.
24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій офіційно вимагає від Росії ставитися до захоплених у районі Керченської протоки українських військових моряків відповідно до Женевської конвенції про військовополонених.
Суд ООН з морського права 25 травня зобов'язав Росію негайно звільнити і дати можливість повернутися в Україну 24 захопленим морякам і 3 кораблям.
Росія заявила, що не визнає компетентність цього вироку, позиція Кремля щодо звільнення українських моряків не змінилася.
7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35. Зокрема було звільнено 24 військовополонених моряків.