Прокуратура АРК повідомила про підозру двом кримським «суддям», які допомагали окупантам

Прокуратура АРК повідомила про підозру двом кримським «суддям», які допомагали окупантам

Укрінформ
Ще двом кримським суддям повідомили про підозру за сприяння окупаційному режиму в Автономній Республіці Крим.

Про це інформує прокуратура Автономної Республіки Крим, повідомляє Укрінформ.

«За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про підозри «заступнику голови суду» та «судді» незаконно створеного «Евпаторийского городского суда Республики Крым» за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв ведення війни). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років», - йдеться в повідомленні.

Слідством встановлено, що вказані «судді», перейшовши на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта, сприяли становленню та зміцненню окупаційної влади Російської Федерації.

«Зокрема, підозрювані сприяли реалізації політики витіснення незгодних з окупаційним режимом громадян та заміщення цивільного населення окупованого півострова», - повідомляє прокуратура АРК.

У наглядовому відомстві вважають, що «судді» незаконно притягували до адміністративної відповідальності громадян України, за нібито «порушення режиму перебування на території РФ у зв’язку з відсутністю документів, що дозволяють перебування у Криму».

Читайте також: СБУ ініціює зняття санкцій з кримської «Масандри», яка «переїхала» на материк

Крім того, своїми незаконними рішеннями «судді» призначали покарання у вигляді штрафів та адміністративного «видворення за межі РФ», а фактично з території АР Крим та м. Севастополя.

За даними прокуратури, досудовим розслідуванням встановлено близько 40 аналогічних незаконних рішень підозрюваних про депортацію громадян України з території АР Крим.

При цьому підозрювані порушили закони та звичаї війни (ч.1 ст. 438 КК України), зокрема, норми міжнародного гуманітарного права, передбачені статтями 47, 49, 64, 67, 70 та 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року та п. а ст. 4 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол I) від 8 червня 1977 року. На даний час підозрюваних оголошено в розшук.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-