На саміті Кримської платформи представлять план деокупації півострова - Єрмак
Про це сьогодні під час онлайн дискусії, що відбулася під егідою брюссельського Центру європейської політики (ЕРС), заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Підтримка Заходу і слова наших партнерів про те, що вони ніколи не визнаватимуть незаконну анексію Криму, для нас завжди залишаються актуальними, і за це їм дуже велика подяка. Президент України ініціював створення Кримської платформи з метою деокупації Криму. Ми дуже сподіваємося, що напередодні святкування Дня Незалежності, коли відбудеться перший установчий саміт кримської платформи, приїдуть багато наших партнерів і друзів на рівні керівників держав, і ми зможемо проговорити та представити український та міжнародний план з деокупації Криму», - сказав Єрмак.
Він зауважив, що все, що відбувається зараз на території окупованого півострова, включаючи масовані порушення прав людини, є прямим порушенням норм міжнародного права.
«Ми розуміємо, наскільки все це важкі питання. Але це наша земля., і це наші люди. Ми будемо робити все і скільки потрібно, щоб повернути територіальну цілісність України, та повернути ці наші землі і людей», - додав керівник ОП.
Розмова з головою ОП Єрмаком відбулася сьогодні під егідою брюссельського Центру європейської політики (ЕРС), та була присвячена головним напрямкам внутрішньої та зовнішньої політики України.
Брюссельський Центр європейської політики (ЕРС) – провідна аналітична установа, яка працює в інтересах Європейських інституцій та розробляє рекомендації для різних напрямків політики ЄС, у тому числі – у сфері Спільної політики ЄС у сфері безпеки й оборони, а також у закордонних справах.
Як повідомляв Укрінформ, раніше перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова презентувала Кримську платформу в ОБСЄ, закликавши держави-учасниці ОБСЄ взяти активну участь в її діяльності та інавгураційному саміті 23 серпня 2021 року.
Кримська платформа - новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети - деокупації Криму та повернення його Україні.