Призов в окупованому Криму порушує міжнародне гуманітарне право - МЗС
Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві, оприлюдненій МЗС України.
"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест проти вчинення Російською Федерацією воєнного злочину - призову громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, на службу в Збройних Силах РФ", - ідеться у заяві.
МЗС наголошує, що системно порушуючи норми міжнародного гуманітарного права, зокрема положення Четвертої Женевської конвенції 1949 року, російська окупаційна адміністрація здійснює призов і на тимчасово окупованій території України.
Починаючи з 2015 року, російська окупаційна адміністрація вже провела на півострові 12 призовних кампаній, незаконно призвавши близько 28 тисяч осіб. 1 квітня 2021 року розпочалася чергова призовна кампанія.
Незгодних із примусовим призовом кримчан окупаційна адміністрація піддає кримінальному переслідуванню, що також є порушенням Четвертої Женевської конвенції.
Так само всупереч нормам міжнародного гуманітарного права здійснюється пропаганда служби в армії держави-агресора, зокрема і серед дітей.
"Закликаємо міжнародну спільноту дати належну оцінку таким діям РФ на тимчасово окупованій території, продовжити та посилити політико-дипломатичний тиск на державу-агресора з метою повернення РФ до дотримання норм та принципів міжнародного права", - заявили в МЗС. У міністерстві додали, що Україна продовжує документувати порушення Російською Федерацією норм міжнародного права та вживає заходи для притягнення її до міжнародно-правової відповідальності.
Як повідомляв Укрінформ, 1 квітня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що нинішня ескалація з боку Росії на окупованих нею українських територіях є наймасштабнішою за останні роки. Він наголосив, що Москва має припинити військове нагнітання і підтвердити свою відданість режиму припинення вогню.