Кримський адвокат написав скарги через участь Бекірова в суді з температурою
Про це в Фейсбуці повідомляє Кримська солідарність, передає Укрінформ.
"Юрист Едем Семедляєв звернувся до голови Південного окружного військового суду, начальнику відділення судових приставів і до прокуратури Ростовської області зі скаргою через халатність лікаря швидкої допомоги та дії головуючого судді Олега Волкова, які допустили на слухання у справі "Хізб ут-Тахрір" підсудного Ремзі Бекірова з високою температурою та ознаками вірусного захворювання", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що на початку засідання Бекіровим було подано клопотання про виклик йому швидкої допомоги у зв'язку з погіршенням самопочуття. Лікар, що прибув до будівлі суду, констатував у хворого температуру 38,7, а також інші ознаки вірусного захворювання, проте заявив, що підсудний може брати участь у процесі. Експрес-тестів на наявність коронавірусної інфекції у медиків не виявилося.
Головуючий суддя Волков продовжив розгляд у справі, що, на думку адвоката, грубо порушує положення у боротьбі з COVID-19.
Як повідомлялося, у вівторок, 13 липня, в ході засідання російського суду у другій сімферопольській "справі Хізб ут-Тахрір" політв'язню, журналісту Ремзі Бекірову стало погано, проте лікарі, що прибули до суду, повідомили, що він може продовжити брати участь у процесі.
Нагадаємо, 25 кримськотатарських громадських активістів обвинувачуються у причетності до ісламської політичної партії "Хізб ут-Тахрір", яка визнана в Росії терористичною організацією, але не заборонена в Україні. П'ятьом з них ставлять організацію терористичної діяльності, іншим - участь. Це наймасовіша справа проти кримських татар в окупованому Криму.
Багато хто із затриманих були активістами громадського правозахисного руху «Кримська солідарність», відомого своєю активною роботою щодо захисту жертв політичних переслідувань у Криму. Серед них - правозахисники, громадські журналісти, волонтери.
На думку адвокатів, які працюють з даною категорією справ, протягом усього слідства не представлено жодного доказу провини і причетності підсудних до терористичних актів або насильства.
В основі обвинувального вироку лежать свідчення «секретного свідка» і висновки релігієзнавчих експертів, які є фахівцями в галузі культурології та філології, але не мають глибоких знань у релігії.
Фото: Кримська солідарність