У Резнікова розповіли про роботу над закріпленням латиниці для кримськотатарської мови
Як передає Укрінформ, про це в ефірі телеканалу "Дом" розповів заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сейтхалілєв.
Він нагадав, що Мінреінтеграції зараз активно працює щодо стратегії розвитку кримськотатарської мови в межах реалізації недавно ухваленого Закону "Про корінні народи України".
"Ми виходимо на абсолютно новий рубіж, бо закріплення алфавіту на основі латинської графіки об'єднує весь кримськотатарський народ і відкриває можливості щодо більш згуртованої інтеграції з усім тюркомовним світом", — сказав Сейтхалілєв.
Водночас він зазначив, що у Росії мови розвиваються тільки на основі кирилиці.
"Країна-агресор обмежена своїми імперськими підходами до цього питання. Бо там усі мови розвиваються тільки на основі кирилиці. А кирилиця саме тюркські мови дуже сильно обмежує та не є оптимальною з погляду фонетики", — пояснив він.
Сейтхалілєв зазначив, що закон про корінні народи та наступні новації в цьому напрямі дають змогу Україні взяти лідерство в питанні розвитку народів.
"Україна, ухвалюючи сам закон [про корінні народи] та йдучи треком розвитку мови на основі латиниці, створює абсолютно новий імпульс із погляду лідерства, як держава, яка є в широкому контексті політичною нацією й містить у собі дуже багато етносів і народів", — резюмував він.
Як повідомлялося, у Мінреінтеграції заявляли, що затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки відкриє можливість друкувати підручники для шкіл, готувати наукові твори, розвивати мову з допомогою сучасних технологій.